Suarez, primul meci pentru Uruguay dupa suspendare! In prima repriza a fugit de pe teren si s-a dus la vestiare! VIDEO

Luis Suarez Uruguay Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 11 Octombrie 2014, 10:23
Data actualizarii: Sambata 11 Octombrie 2014, 10:32

Luis Suarez a fost suspendat 9 meciuri de la echipa nationala

Luis Suarez a jucat primul meci pentru nationala Uruguay-ului dupa suspendarea primita in cazul "Chellini-tortellini" - 4 luni de la echipa de club si 9 meciuri internationale.

Suarez a fost titular si a jucat timp de 70 de minute in amicalul cu Arabia Saudita, terminat la egalitate, 1-1. Atacantul Barcei a fost deciziv la golul uruguayenilor - a sutat in bara, apoi mingea a fost deviata in proprie poarta de un fundas advers (5:25).

O faza haioasa s-a petrecut la mijlocul primei reprize, cand Suarez i-a cerut permisiunea arbitrului... sa se duca la toaleta (3:30).

Suarez va debuta intr-un meci oficial la Barcelona peste doua saptamani, in derby-ul cu Real Madrid de pe 25 octombrie.