Silkeborg, egala unei rivale din subsolul campionatului Danemarcei la trei zile după ce a umilit-o pe FCSB

Silkeborg Conference League FCSB Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 09 Octombrie 2022, 21:21
Data actualizarii: Duminica 09 Octombrie 2022, 21:24

Silkeborg IF a făcut doar egal cu Odense BK, echipă din subsolul clasamentului în campionatul danez.

Silkeborg IF a remizat duminică în deplasare cu Odense BK, scor 1-1, în etapa a 12-a a campionatului de fotbal al Danemarcei, la trei zile după ce echipa antrenată de Kent Nielsen a zdrobit-o cu 5-0 pe FCSB în Grupa B din Europa Conference League.

Silkeborg, egal cu Odense

Odense a înscris prin Armin Gigovic în minutul 61. Tonni Adamsen a egalat în minutul 83, la unsprezece minute de la introducerea sa pe teren.

Kent Nielsen a trimis următorii jucători: Nicolai Larsen - Robin Ostrom (Oliver Sonne, 60), Tobias Salquist, Andre Calisir, Lukas Engel - Mads Kaalund, Mark Brink, Anders Klynge (Stefán Teitur Thórdarson, 72), Sebastian Jorgensen, Soren Tengstedt (Kasper Kusk, 60) - Nicklas Helenius (Tonni Adamsen, 72).

În clasament, Silkeborg este pe locul 4, cu 20 de puncte, la 4 puncte de liderul Nordsjaelland. De partea cealaltă, Odense ocupă locul nouă (din 12), însă ar mai putea coborî o poziție dacă Horsens se impune în meciul cu Aalborg.

FCSB va primi vizita lui Silkeborg pe 13 octombrie. Meciul va putea fi urmărit în direct la PRO ARENA și pe VOYO.