Ce a făcut West Ham, adversara FCSB-ului din Conference League, în ultima etapă din Anglia

West Ham Premier League West Ham - Fulham Anglia
Data publicarii: Duminica 09 Octombrie 2022, 18:50
Data actualizarii: Duminica 09 Octombrie 2022, 18:46

West Ham a reușit să o învingă în cele din urmă pe Fulham în etapa a 10-a din Premier League, după ce au fost conduși încă din minutul cinci.

Fulham a început agresiv meciul cu londonezii de la West Ham, pe teren advers. Oaspeții au deblocat talbela în minutul 5, grație reușitei lui Andreas Pereira.

Câteva minute mai târziu, brazilianul a cauzat un penalty și a văzut cartonașul galben. Jarrod Bowen a lovit perfect balonul de la punctu lcu var și a restabilit egalitatea în minutul 29 al partidei.

La pauză, scorul a fost 1-1, însă în repriza a doua tehnicianul scoțian David Moyes a "lansat" ofensiva pentru West Ham.

Gianluca Scamacca a majorat diferența din pasa lui Lucas Paqueta în minutul 62, iar Michail Antonio a dus scorul la 3-1 în minutul 90+1, securizând cele trei puncte pentru "ciocănari".

West Ham, în această stagiune

După nouă etape, West Ham se află pe poziția a 13-a cu 10 puncte din 27 posibile. Londonezii au înregistrat trei victorii, un rezultat de egalitate și cinci eșecuri până acum.

În Conference League, "ciocănarii" au câștigat toate meciurile: 1-0 vs Anderlecht, 3-2 vs Silkeborg și 3-1 vs FCSB. Pentru West Ham, urmează jocul cu Anderlecht de pe London Stadium programat joi, 13 octombrie, de la ora 22:00.