Se poate și mai rău decât la Dinamo! E ultima clasată în Serie A, e ca și exclusă din motive legale, iar acum are și activitatea suspendată
![Se poate și mai rău decât la Dinamo! E ultima clasată în Serie A, e ca și exclusă din motive legale, iar acum are și activitatea suspendată Salernitana Covid Franck Ribery Serie A](https://res.sport.ro/assets/sport/2021/12/21/image_galleries/739972/se-poate-si-mai-rau-decat-la-dinamo-e-ultima-clasata-in-serie-a-e-ca-si-exclusa-din-motive-legale-iar_size6.jpg)
Meciul de astăzi din campionat i-a fost anulat din cauza pandemiei de Covid.
Necazurile de la Salernitana sunt fără de sfârșit. Ultima clasată din Serie A riscă excluderea timpurie din campionat dacă nu găsește un patron nou până pe data de 31 decembrie, iar astăzi activitatea clubului a fost suspendată!
Decizia suspendării activității a fost luată de autoritățile sanitare italiene. ”Ca urmare a cazurilor pozitive (n.r. - de Covid) din cadrul echipei, clubul a luat act de dispozițiile autorităților sanitare locale din Salerno, care au cerut suspendarea activității echipei și interzicerea participării la evenimentele sportive”, se precizează într-un comunicat al grupării din Serie A.
Franck Ribery și compania ar fi trebuit să joace chiar astăzi în campionat cu Udinese. Este prima partidă a sezonului din Serie A care nu se poate disputa din cauza pandemiei de Covid.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News