Se complică situația lui Laurențiu Reghecampf în Arabia Saudită! Ce a făcut Al Tai în cel mai recent meci din campionat

Al Tai Arabia Saudita Laurentiu Reghecampf Fotbal extern Laurențiu Reghecampf/sursa foto: Instagram Al Tai
Data publicarii: Joi 09 Noiembrie 2023, 20:52
Data actualizarii: Joi 09 Noiembrie 2023, 21:23

Al Khaleej și Al Tai s-au întâlnit în etapa a 13-a din campionatul Arabiei Saudite.

Al Tai a ajuns pe locul 14, după o nouă înfrângere în competiția internă, fiind învinsă în deplasare cu Al Khaleej, scor 3-1.

Formația antrenată de Laurențiu Reghecampf a deschis scorul prin Bernard Mensah în minutul 29, după ce rămăsese în inferioritate numerică în minutul 27.

• Andrei Cordea/sursa foto: Instagram Al Tai

Repriză de coșmar pentru Al Tai

Gazdele au restabilit egalitatea în minutele de prelungire ale primei reprize, prin Narey, iar apoi a avut un jucător eliminat, chiar pe marcatorul golului.

În partea secundă, Al Khaleej a marcat de două ori, prin Martins și Sherif.

Andrei Cordea și Marko Dugandzic au fost titulari, atacantul croat fiind schimbat în minutul 78. În urma acestui rezultat, Al Tai este la doar două puncte de locurile retrogradabile.