Ronaldinho e CAMPION peste America de Sud! MAGIA 'Dintosului' in finala Copei Libertadores! Cum si-a distrus un adversar! VIDEO

Ronaldinho Atletico Mineiro Copa Libertadores Olimpia Asuncion Fotbal extern
Data publicarii: Joi 25 Iulie 2013, 11:36
Data actualizarii: Joi 25 Iulie 2013, 11:36

►Incepe HegeMOUnia! Chelsea loveste Mouteste in ASIA, azi ora 16:30, in direct Sport.ro si voyo.ro

Ronaldinho este campion al Copei Libertadores! Dintosul a reusit un meci mare in fata celor de la Olimpia Asuncion, din Paraguay, dupa ce in tur fusese 2-0.

In retur, cei de la Atletico Mineiro au revenit si au marcat si ei doua goluri, care au dus meciul in prelungiri. Apoi la 11 metri, unde Ronaldinho & Co. au castigat trofeul.

Cea mai tare faza a meciului a avut loc in minutul 46, chiar inainte de pauza. A luat mingea la centrul terenului, apoi a facut un super dribling, pe langa unul dintre adversarii sai.