VIDEO Risto Radunovic (FCSB) și Darko Velkovski (Dinamo), adversari și integraliști în Muntenegru - Macedonia de Nord! Cine a câștigat duelul

Darko Velkovski Gjoko Zajkov nationala Macedoniei nationala Muntenegru Risto Radunovic Fotbal extern
Data publicarii: Marti 26 Martie 2024, 08:32
Data actualizarii: Marti 26 Martie 2024, 08:40

În această perioadă se dispută mai multe meciuri amicale inter-țări.

Naționalele Muntenegrului și Macedoniei de Nord s-au întâlnit luni într-o partidă de pregătire disputată la Mardan Sports Complex din Antalya, Turcia.

Muntenegru a câștigat cu 1-0, golul victoriei fiind marcat de căpitanul Stevan Jovetic (minutul 45), fostul atacant de la Fiorentina, Manchester City sau Inter Milano, acum la Olympiacos Pireu.

Darko Velkovski a avut partea lui de vină la gol

La echipa antrenată de Robert Prosinecki a fost integralist Risto Radunovic, fundașul stânga de la FCSB, în timp ce dincolo Blagoja Milevski s-a bazat la fel toate minutele pe stoperul Darko Velkovski de la Dinamo, cu partea lui de vină la golul lui Jovetic.

Un alt fotbalist din Superligă a fost și el titular la macedoneni, fundașul central Gjoko Zajkov de la CS Universitatea Craiova, schimbat însă în minutul 77.