VIDEO Război la Bilbao! Real Madrid a fost eliminată din Cupa Spaniei, iar autocarul echipei a fost atacat de fanii basci

Real Madrid Alex Berenguer Athletic Bilbao Carlo Ancelotti Cupa Spaniei Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 04 Februarie 2022, 08:32
Data actualizarii: Vineri 04 Februarie 2022, 08:34

Golul victoriei și calificării gazdelor a fost marcat în minutul 89, de Alex Berenguer.

Formaţia Real Madrid a fost eliminată, joi seară, de echipa Athletic Bilbao, în deplasare, scor 1-0, în sferturile de finală ale Cupei Spaniei. Golul a fost marcat de Berenguer, în minutul 89.

“Avem probleme pentru că vrem să câştigăm toate competiţiile în care suntem implicaţi. Am câştigat Supercupa, suntem într-o situaţie bună în alte două competiţii şi nu cred că această înfrângere va avea consecinţe adverse.

Consecinţa este că această înfrângere ne poate face mai puternici”, a declarat tehnicianul formaţiei madrilene, Carlo Ancelotti.

Semifinalele Cupei, fără Real și Barcelona

Înainte de meci, autocarul echipei Real Madrid a fost ţinta mai multor obiecte aruncate de fani ai Athletic Bilbao.

În semifinale mai sunt calificate, în afară de Athletic Bilbao, echipele Rayo Vallecano, Valencia şi Betis Sevilla.

Tragerea la sorţi pentru penultimul act al competiției are loc vineri.