Primul eșec pentru Răzvan Lucescu după cinci etape! Pe ce loc se află acum PAOK Salonic

Razvan Lucescu PAOK Salonic Superliga Greciei Fotbal extern Răzvan Lucescu
Data publicarii: Marti 31 Octombrie 2023, 16:29
Data actualizarii: Marti 31 Octombrie 2023, 16:28

Răzvan Lucescu (54 de ani) e antrenorul lui PAOK Salonic din iulie 2021.

Tehnicianul român a bifat până acum 121 de prezențe la cârma grecilor și a înregistrat o medie de 1.84 puncte pe meci, conform statisticilor oferite de site-ul de specialitate Transfermarkt.

În ultima etapă, PAOK Salonic a făcut deplasarea pe stadionul „OPAP Arena” din Atena pentru meciul din a noua etapă a primului eșalon din Grecia, împotriva lui AEK.

Orbelin Pineda a deschis scorul în minutul 17, iar Niclas Eliasson a majorat diferența în minutul 54. Astfel, meciul s-a încheiat 2-0 în favoarea celor de la AEK.

PAOK Salonic a căzut pe locul patru, iar AEK a urcat pe trei. Echipa pregătită de Răzvan Lucescu are 17 puncte după nouă runde desfășurate în Superliga Greciei.

• De asemenea, PAOK a înregistrat până acum cinci victorii, două rezultate de egalitate și două înfrângeri. Grecii nu mai pierduseră de la începutul lui septembrie (0-1 vs. OFI Crete)

În următoarea etapă, formația dirijată de Răzvan Lucescu o va întâlni pe Olympiakos, locul doi din campionat, în deplasare, duminică, 5 noiembrie, de la ora 19:30.