VIDEO Oprește-l dacă poți! Cristiano Ronaldo a realizat „dubla” pentru Al-Nassr. Cum a marcat starul portughez

Cristiano Ronaldo Al-Nassr Saudi Pro League Fotbal extern Cristiano Ronaldo
Data publicarii: Marti 04 Aprilie 2023, 23:35
Data actualizarii: Marti 04 Aprilie 2023, 23:34

Al-Nassr se duelează cu Al-Adalh în etapa cu numărul 22 din primul eșalon al Arabiei Saudite.

UPDATE 23:35 Cristiano Ronaldo a marcat din nou! Starul lusitan a înscris în minutul 66 al partidei cu un șut la colțul lung din interiorul careului, cu piciorul său stâng.

știre inițială

Înainte de meciul cu Al-Adalh, Cristiano Ronaldo are nouă goluri marcate pentru Al-Nassr în opt apariții în actualul sezon din Saudi Pro League. De asemenea, starul portughez a reușit să paseze decisiv și în două situații, tot în primul eșalon al Arabiei Saudite.

Oprește-l dacă poți! Cristiano Ronaldo a înscris din nou pentru Al-Nassr. Cum a marcat starul portughez

Spre finalul primei reprize, Al-Nassr a beneficiat de o lovitură de la 11 metri. Cristiano Ronaldo și-a fixat mingea pe punctul cu var, și-a numărat pașii și l-a învins fără nicio problemă pe goalkeeperul advers cu un șut în colțul dIn dreapta lui Milan Mijatovic.

O dată cu reușita respectivă, Cristiano Ronaldo a atins borna de 10 goluri pentru Al-Nassr de când arabii i-au oferit un salariu colosal! Lusitanul o părăsise la sfârșitul lui noiembrie pe Manchester United, în urma unui interviu „exploziv” în care a critical conducerea, antrenorii și clubul propriu-zis de pe Old Trafford.

Detaliile celui mai mare contract din istoria fotbalului! Cât poate încasa Cristiano Ronaldo pe secundă de la Al Nassr

După ce a semnat cu Al-Nassr, Cristiano Ronaldo a devenit și cel mai bine plătit fotbalist din istorie. Fotbalistul va încasa 200 milioane de euro pe an, conform informațiilor oferite de presa internațională. Astfel, Cristiano Ronaldo încasează o avere chiar pe fiecare zi petrecută în tricoul arabilor. Salariu său, fracționat, atinge sume fabuloase.