O noua victorie pentru Sumudica: a castigat meciul cu echipa lui Isaila! Gestul prin care si-a pus toti fanii in cap: ce a facut Sumi dupa golul 2 | VIDEO

Marius Sumudica a obtinut o noua victorie in Arabia Saudita.

Al Shabab a castigat meciul cu Al Hazem, echipa pregatita de Daniel Isaila, scor 2-0. Seba a marcat ambele goluri pentru echipa lui Sumudica in minutele 5 si 37. Budescu a fost trimis pe teren abia in minutul 77, in timp ce Gaman a fost integralist.

Dupa golul 2, Sumudica s-a intors spre fani si le-a facut semn sa taca. Gestul antrenorului roman vine dupa ce suporterii lui Al Shabab l-au contestat dur ca urmare a esecului cu 0-4 in fata lui Al Ahli, echipa lui Stanciu.

Dupa 28 de meciuri, Al Shabab este pe locul 3 in campionatul din Arabia Saudita, cu 53 de puncte. Al Hilal, locul 2, are 63 de puncte si inca nu a jucat in aceasta etapa, in timp ce liderul Al Nasr are 64 de puncte.

Milsami Orhei - FCSB se vede la PRO TV, joi, 18 iulie, de la 20:00!

Financial Times: Franța o va susține pe Kovesi pentru funcția de procuror-șef european