VIDEO Nu știe doar să marcheze! Cristiano Ronaldo a destabilizat apărarea lui Șumudică doar cu o singură pasă

Cristiano Ronaldo Al-Nassr al-raed Marius Sumudica sumudica Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 29 Aprilie 2023, 10:30
Data actualizarii: Sambata 29 Aprilie 2023, 10:32

Cristiano Ronaldo l-a învins pe Marius Șumudică în ultima etapă din campionatul Arabiei Saudite.

Al-Nassr a primit vizita lui Al-Raed, în runda 25 a campionatului. Echipa pregătită de Marius Șumudică (52 ani) nu a avut nicio șansă și a fost învinsă fără drept de apel, 0-4, primul gol al partidei fiind marcat de Cristiano Ronaldo (38 ani), în minutul 4.

Pe lângă gol, Cristiano Ronaldo a mai oferit o sclipire. În minutul 66, la scorul de 2-0, a destabilizat întreaga apărare a lui Al-Raed cu o singură pasă. Însă coechipierii deținătorului a 5 Baloane de Aur nu au fost atât de inspirați la finalizare, iar Silviu Lung Jr. (33 ani) a scăpat fără a mai încasa un gol.

În urma acestui rezultat, Al-Nassr rămâne pe doi în campionatul Arabiei Saudite, cu 56 de puncte, cu 3 puncte mai puțin decât liderul Al-Ittihad, care are un meci mai puțin. În timp ce echipa pregătită de Marius Șumudică se află pe locul 11, cu 26 de puncte acumulate.

Cristiano Ronaldo i-a oferit tricoul său lui Marius Șumudică

Înainte de meci, pe rețelele sociale a circulat o fotografie care i-a avut în prim-plan pe Cristiano Ronaldo și Marius Șumudică. Cei doi au fost surprinși discutând după sesiunea de încălzire.

După meci, Șumudică a primit poate cel mai prețios suvenir din cariera sa. În zona de la vestiare, Cristiano Ronaldo și-a dat jos tricoul și i l-a oferit antrenorului român. A urmat un zâmbet larg al lui CR7 și o îmbrățișare între cei doi.