Juventus este CAMPIOANA dupa 0-0 cu Roma | SOC pentru Barca! Levante 5-4 Barcelona | City, record de puncte in Premier League; dezastru pentru Chelsea

Fotbal extern
Live Blog
FOTBAL DE 5 STELE
Data publicarii: Sambata 12 Mai 2018, 16:48
Data actualizarii: Luni 14 Mai 2018, 00:32

AICI AI TOT CE SE INTAMPLA IN MARILE CAMPIONATE!

23:36 13 May
S-A TERMINAT! Juventus este din nou campioana Italiei! Napoli a invins la Sampdoria insa nu a mai contat!
23:35 13 May
Barcelona sufera prima infrangere din acest sezon de la La Liga dupa un meci nebun cu Levante
23:29 13 May
GOOOOL NAPOLI! Albiol dubleaza avantajul imediat dupa niste scene deplorabile - partida a fost intrerupta pentru cateva minute din cauza scandarilor fanilor Sampdoriei!
23:18 13 May
GOOOOL NAPOLI! Milik inscrie la 1 minut dupa intrarea pe teren si Napoli spera la o minune de pe Olimpico! Roma are insa un om in minus iar Juventus este campioana daca obtine un egal!
23:13 13 May
Suarez inscrie din penalty! Este 5-4 in Levante - Barcelona cu 20 de minute inainte de final!
23:06 13 May

Hattrick pentru Coutinho! Barca spera in continuare sa incheie sezonul de La Liga fara infrangere!

22:58 13 May

Fara cuvinte! Este 5-1 pentru Levante - dubla Bardhi. Se face apoi 5-2, dubla si pentru Coutinho

22:53 13 May

Ce nebunie! Bardhi inscrie cu un sut superb la vinclu! Boateng da apoi lovitura pe contraatac! Este 4-1 pentru Levante

22:29 13 May
Barcelona incepe revenirea! Coutinho reduce din diferenta
22:20 13 May
Continua SOC-ul de la Levante! Boateng face dubla
21:58 13 May
Surpriza! Emmanuel Boateng deschide scorul in fata Barcelonei!
20:54 13 May
Iata echipele la Levante - Barcelona
20:52 13 May
Iata echipele la Sampdoria - Napoli

20:50 13 May
Iata echipele de start la AS Roma - Juventus! Juve este campioana pentru a 7-a oara consecutiv daca va obtine un punct, indiferent de rezultatul de la Sampdoria - Napoli

19:11 13 May

18:56 13 May

Iata rezultatele ultimei etape din Premier League si clasamentul final

18:52 13 May
In sfarsit, vine si ultimul record al lui Manchester City! Echipa lui Pep Guardiola este prima care ajunge la 100 de puncte dupa reusita lui Gabriel Jesus din prelungirile meciului cu Southampton!
18:43 13 May
Liverpool are 4-0 cu Brighton! Nu doar Solanke a marcat primul gol al sezonului in chiar ultima etapa, ci si Andy Robertson
18:36 13 May
Ce spuneam.. :) Harry Kane reuseste dubla si ajunge la 30 goluri in acest sezon! 5-4 pentru Tottenham cu Leicester

18:33 13 May
Inca se mai poate depasi nebunia de la Hibernians - Rangers :) Leicester egaleaza din nou! Este 4-4 dupa reusita lui Vardy
18:31 13 May
Desi meciul de pe Wembley e cel mai nebun al etapei din Premier League, nu este cel mai nebun al zilei! Glasgow Rangers a revenit de la 0-3 cu Hibernians, a condus cu 5-3 dar a fost egalata in minutul 90+5!
18:22 13 May
Final dezastruos pentru Conte la Chelsea - Perez face 3-0 pentru Newcastle!
18:19 13 May
Continua nebunia pe Wembley! Este 4-3 pentru Tottenham cu Leicester! Din nou Lamela
18:17 13 May
S-a terminat pentru campioana Chelsea - Perez face 2-0!
18:15 13 May
Tottenham egaleaza dupa autogolul lui Fuchs! Este 3-3 cu Leicester
18:11 13 May
Inceput nebun si in repriza a doua! Dominic Solanke marcheaza primul gol la seniori in fotbalul englez si este 3-0 pentru Liverpool cu Brighton! Pe Wembley, Iheanacho marcheaza pentru 3-1 pentru Leicester pentru ca Lamela sa duca scorul la 2-3!
17:57 13 May
Jucatorul dorit de Manchester United, Milinkovic-Savic, salveaza egalul cu Crotone! Inainte de ultima etapa, Lazio are 72 de puncte si +41, in  timp ce Inter are 69 de puncte si +35. Insa in Serie A departajarea se face dupa meciurile direct si orice victorie a lui Inter o duce pe locul 4 in conditiile in care in tur a fost 0-0!

17:45 13 May
Au deschis scorul si West Ham cu Everton, si Burnley cu Bournemouth
17:43 13 May
Deja retrogradata, Stoke o duce si pe Swansea cu ea in Championship
17:42 13 May
Lovren dubleaza avantajul lui Liverpool si echipa lui Jurgen Klopp este sigura in acest moment de calificarea in UEFA Champions League in sezonul viitor!
17:40 13 May
Aubameyang deschide scorul la ultimul meci al lui Arsene Wenger pe banca lui Arsenal
17:37 13 May
Deschide scorul si Manchester United in duelul cu Watford
17:35 13 May
Ce nebunie si in Serie A! Echipa lui Walter Zenga, Crotone, o conduce cu 2-1 pe Lazio si ii ofera o noua sansa lui Inter Milano la ultimul loc de UEFA Champions League!
17:33 13 May
Stoke egaleaza si orice speranta mai avea Swansea la salvare este risipita!
17:29 13 May
Mohamed Salah deschide scorul cu Brighton si stabileste noul record! Este cel mai bun marcator intr-un singur sezon din istoria Premier League, depasindu-i pe Cristiano Ronaldo, Luis Suarez si Alan Shearer
17:27 13 May
Prima surpriza a zilei! Newcastle o conduce pe Chelsea dupa reusita lui Gayle
17:21 13 May
Leicester o conduce din nou pe Tottenham dupa golul lui Mahrez
17:18 13 May
Swansea a deschis scorul cu Stoke - pentru a se salva de la retrogradare, echipa galeza are nevoie ca Southampton sa piarda si sa fie recuperata diferenta de 9 goluri la golaveraj!

17:11 13 May
Inceput tare de meci pe Wembley - Leicester a deschis scorul in minutul 4 prin Vardy, a egalat Kane 3 minute mai tarziu
17:06 13 May

Pentru 6 cluburi astazi are loc meciul cu numarul 1000 in Premier League

17:04 13 May

Iata meciurile ultimei etape din Premier League - cea mai interesanta lupta este pentru ultimul loc care duce in UEFA Champions League. Liverpool are 2 puncte peste Chelsea si golaverajul si are nevoie de 1 punct pentru a fi sigura de locul 4. O victorie ar duce-o insa pe locul 3 daca Tottenham nu o invinge pe Leicester

23:40 12 May
S-a terminat cosmarul Celtei pe Bernabeu! 6-0 pentru Real, meci superb facut de Madrid cu doua saptamani inaintea finalei Champions League!

23:22 12 May
Masacru pe Bernabeu! 6-0 Real! Inscrie si Tony Kroos, din centrul careului, la o noua faza in care apararea Celtei a fost invizibila!
23:19 12 May
In minutul 74, Real face 5-0 dupa autogolul lui Sergi Gomez!
22:55 12 May
Achraf face 4-0 pentru Real in minutul 52 al meciului de pe Bernabeu! Fundasul are curajul sa traga din lateral dreapta, dupa o patrundere inspirata in careu, Sergio Alvarez e din nou invins.

22:27 12 May
PAOK SALONIC a castigat Cupa Greciei dupa 2-0 cu AEK ATENA! Razvan Lucescu isi ia revansa in fata echipei care i-a luat titlul!

22:20 12 May

Real face 3-0 intr-un decurs de numai doua minute! In minutul 30, Bale a inscris superb, cu un sut din interiorul careului, lateral dreapta. Mingea s-a dus minunat la coltul lung! Dupa cateva zeci de secunde, Isco a schimbat unghiul si coltul portii, dar a repetat executia magica si l-a trimis pe portarul Celtei degeaba in plonjon. E 3-0 pentru Real!

21:59 12 May
Real deschide scorul dupa 13 minute cu Celta. Bale e gasit perfect cu o minge in adancime, scapa singur cu portaurl si il bate de la marginea careului! 1-0!

21:50 12 May
Rezultatele complete din La Liga. Mai e o etapa de jucat din acest sezon!

21:48 12 May

Sevilla prinde ultimul loc de Europa League, indiferent de rezultatele din ultima etapa! Sevilla e acum pe 7, la 3 puncte peste Getafe si nu mai poate fi ajunsa de echipa de langa Madrid. In Spania, rezultatele directe sunt principalul criteriu de departajare, iar Sevilla e avantajata.

21:27 12 May

Echipa de start a lui Real pentru meciul cu Celta. Ronaldo nu e nici macar pe banca.

Portughezul s-a lovit la glezna in derby-ul cu Barcelona, insa a reluat antrenamentele si nu sunt emotii in privinta recuperarii sale totale inaintea finalei Champions League cu Liverpool (26 mai, 21:45, in direct la PRO TV).

21:14 12 May
Repriza secunda nebuna in derby-ul orasului Sevilla! Ben Yedder si Kjaer au intors rezultatul, pentru ca Loren Moron sa duca scorul la 2-2!
19:36 12 May
GOOOL BETIS! Bartra deschide scorul cu o lovitura de cap!
19:32 12 May
Dramatism incredibil in ultima etapa din Germania - pe langa retrogradarea lui Hamburg, duelul in 3 pentru ultimele 2 locuri de UEFA Champions League s-a dus pana in ultimele clipe! In minutul 83 al meciului dintre Bayer Leverkusen si Hannover, la scorul de 3-0 pentru gazde, a avut loc un moment halucinant!

Era 3-0 pentru Leverkusen, cea care mai avea nevoie fie sa marcheze de 2 ori, fie ca Hoffenheim sa mai inscrie de 2 ori cu Borussia Dortmund (la 3-1 pentru Hoffenheim), fie sa marcheze si Bayer, si Hoffenheim cate un gol (Bayer avea +16 la golaveraj, Borussia Dortmund avea +17, Hoffenheim +18; ordinea in ceea ce priveste golurile marcate era inversa).

Arbitrul a acordat penalty pentru Bayer Leverkusen iar antrenorul gazdelor a decis sa-l introduca pe Stefan Kiessling, cel care urmeaza sa plece de la Bayer dupa 12 ani! Acesta a luat mingea pentru a executa penalty-ul insa ... arbitrajul video a intors decizia! Nu a mai fost acordat penalty iar Bayer a primit 2 goluri pe final si va juca doar in Europa League in sezonul urmator!
19:24 12 May
Iata etapa din Spania de azi - cel mai interesant duel este intre Betis si Sevilla! Gazdele isi pot asigura locul de Europa League, in timp ce oaspetii sunt obligati sa castige pentru a mai spera la participarea in cupele europene in sezonul viitor.

18:26 12 May
S-a terminat! Hamburg a retrogradat pentru prima data in istorie, in timp ce Wolfsburg va juca baraj! Si in partea superioara a fost un final dramatic, Leverkusen ratand la golaveraj calificarea in grupele UEFA Champions League unde vor juca Hoffenheim si Borussia Dortmund, pe langa echipele calificate pana acum Schalke si campioana, Bayern Munchen.

Ultimul meci al lui Jupp Heynckes pe banca lui Bayern in campionat s-a terminat dezastruos, 1-4 cu Stuttgart! Acelasi scor a fost si la meciul dupa care Heynckes era dat afara de la Bayern in 1991! Acum insa Heynckes a adus titlul si poate aduce si Cupa Germaniei weekendul viitor in meciul cu Eintracht Frankfurt.

18:10 12 May
Rezultatele momentului. Hamburg are nevoie ca FC Koln sa inscrie de 3 ori pe terenul lui Wolfsburg in ultimul sfert de ora, lucru aproape imposibil.

17:48 12 May
Wolfsburg are 2-1 cu FC Koln si e salvata de la retrogradare.

17:20 12 May
Stuttgart are 2-1 pe terenul lui Bayern!!!

17:06 12 May
GOOOL KOLN! E 1-1 la WOLFSBURG!

17:00 12 May
Gladbach a egalat la Hamburg! 1-1!!!

16:56 12 May
A fost o atmosfera senzationala la stadionul lui Hamburg in asteptarea jucatorilor. Tot orasul s-a pus in spatele echipei pentru a spera intr-o minune in ultima etapa a sezonului.

16:54 12 May
Meciurile de astazi din marile campionate ale Europei:

16:53 12 May
Hamburg o conduce pe Gladbach, dar are nevoie ca FC Koln, deja retrogradata, sa o incurce pe Wolfsburg. Numai asa mai paote Hamburg sa prinda locul de baraj, 16!

16:52 12 May
Nebunie la Hamburg inaintea ultimei etape a sezonului!

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
300x250
ULTIMELE STIRI
300x250
Israelul a atacat Iranul. Presa iraniană anunță că „nu au fost raportate daune sau explozii la scară largă”