FOTO Marius Șumudică nu ține cont de nimic! Ce i-a făcut președintelui clubului după victoria cu Rizespor

Marius Sumudica Gaziantep Memik Yılmaz Fotbal extern Marius Șumudică, antrenor Gazientep/sursa foto: Twitter
Data publicarii: Marti 07 Noiembrie 2023, 16:47
Data actualizarii: Marti 07 Noiembrie 2023, 16:47

Gaziantep a obținut o victorie importantă în campionatul Turciei.

Alexandru Maxim şi Denis Drăguş au marcat golurile prin care echipa antrenată de Marius Şumudică a învins-o pe Rizespor cu scorul de 2-0, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 11-a.

Maxim a deschis scorul în minutul 20, din penalty, iar Drăguş a parafat victoria lui Gaziantep în minutul 50. Denis Drăguş, care a fost schimbat în minutul 90+1, are 3 goluri marcate în 7 partide în actualul sezon.

Florin Niţă a apărat tot meciul poarta gazdelor, iar Junior Morais a fost integralist. Gaziantep ocupă la locul 13 (din 20 de echipe), cu 12 puncte.

Marius Șumudică a sărbătorit alături de președintele clubului

Românul nu a rămas pe teren până la finalul meciului, antrenorul văzând cartonașul roșu din partea arbitrului în minutul 57. Astfel, Marius Șumudică a urmărit duelul din tribune, iar la final a făcut un adevărat spectacol.

După ce a dansat de fericire preț de câteva momente, antrenorul român s-a bucurat alături de președintele clubului, Memik Yilmaz, care a urcat în tribune. Cei doi s-au pupat și s-au îmbrățișat, încântați de succesul echipei.