Lionel Messi, insangerat in semifinalele Copa America. A jucat accidentat din minutul 57, iar imaginile cu el au facut inconjurul lumii

Lionel Messi Argentina copa america Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 07 Iulie 2021, 10:44
Data actualizarii: Miercuri 07 Iulie 2021, 14:41

Lionel Messi a facut orice pentru a duce Argentina in finala Copa America, jucand accidentat o parte din meci.

Argentina s-a calificat in finala Copa America, dupa o partida intensa in fata Columbiei, decisa la loviturile de la 11 m.

Dupa cele 90 de minute, meciul s-a incheiat la egalitate, 1-1, motiv pentru care a fost nevoie de penaly-uri pentru a stabili castigatoarea. Argentinienii s-au dovedit a fi stapani pe situatie si au ratat doar o lovitura de pedeapsa, motiv pentru care au ajuns in finala.

In minutul 57 al partidei, Lionel Messi a fost faultat destul de dur la piciorul stang si a jucat lovit pana la final, asa cum se poate observa si in imaginile surprinse de fotografii prezenti la meci.

In finala Copa America se vor intalni Argentina si Brazilia, intalnirea dintre cele doua urmand sa aiba loc pe 11 iulie, de la ora 3 dimineata (ora Romaniei).