VIDEO Jefte Betancor, o umbră la noua sa echipă, unde impresionează în schimb alți doi fotbaliști trecuți prin Liga 1!
![Jefte Betancor, o umbră la noua sa echipă, unde impresionează în schimb alți doi fotbaliști trecuți prin Liga 1! Jefte Betancor Besart Abdurahimi FC Pafos vlad dragomir Willy Semedo](https://res.sport.ro/assets/sport/2023/01/18/image_galleries/770865/jefte-betancor-o-umbra-la-noua-sa-echipa-unde-impresioneaza-in-schimb-alti-doi-fotbalisti-trecuti-prin_size6.jpg)
Spaniolul a început sezonul la CFR Cluj, care l-a împrumutat însă după începerea campionatului.
FC Pafos a oficializat abia în luna ianuarie transferul atacantului Jefte Betancor de la CFR Cluj după ce, în mod normal, spaniolul ar fi trebuit legitimat încă din toamnă, însă o gafă a ciprioților a făcut ca mutarea să nu poată fi înregistrată decât acum.
Vârful care a impresionat la FC Voluntari (8 goluri în sezonul 2020-2021) și Viitorul/Farul Constanța (16 goluri în sezonul 2021-2022) a început campionatul la CFR Cluj, care l-a împrumutat repede în Cipru, unde însă Jefte este o umbră a golgheterului din anii trecuți.
Jefte Betancor la FC Pafos: 25 de minute în 3 meciuri de campionat
În prima ligă cipriotă, unde Pafos ocupă locul 3, Jefte abia a adunat 25 de minute din 3 partide, de fiecare dată intrând din postura de rezervă.
Iar marți seară, în 3-1 cu Akritas Chlorakas în turul 2 din Cupă, spaniolul a fost titularizat în premieră împotriva codașei din prima ligă, dar a fost schimbat la 1-0, în minutul 65.
Cu Akritas, românul Vlad Dragomir a rămas rezervă, dar s-au remarcat în schimb, din nou, alți doi fotbaliști trecuți prin România, Besart Abdurahimi (ex-FC Hermannstadt) și Willy Semedo (ex-Poli Iași), care au înscris fiecare câte un gol.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News