FOTO ȘI VIDEO Jefte Betancor a înscris primul gol la noua sa echipă! Ultima dată marcase în august, la CFR Cluj

Jefte Betancor Beshart Abdurahimi Cipru FC Pafos vlad dragomir Fotbal extern
Data publicarii: Joi 16 Februarie 2023, 09:45
Data actualizarii: Joi 16 Februarie 2023, 09:48

Atacantul spaniol a fost împrumutat de echipa campioană a României încă din toamna trecută, dar transferul nu s-a putut oficializa decât în luna ianuarie a acestui an.

FC Pafos a oficializat abia în luna ianuarie transferul atacantului Jefte Betancor de la CFR Cluj după ce, în mod normal, spaniolul ar fi trebuit legitimat încă din toamnă, însă o gafă a ciprioților a făcut ca mutarea să nu poată fi înregistrată decât la începutul anului.

Vârful care a impresionat la FC Voluntari (8 goluri în sezonul 2020-2021) și Viitorul/Farul Constanța (16 goluri în sezonul 2021-2022) a reușit să marcheze miercuri seara primul său gol la Pafos, la al șaselea meci oficial jucat pentru gruparea cipriotă.

Jefte Betancor a deschis scorul în Doxa Katokopia - Pafos 1-4 din Cupa Ciprului

Jefte Betancor a deschis scorul în minutul 2 al întâlnirii din sferturile de finală ale Cupei Ciprului, 4-1 în deplasare cu Doxa Katokopia (meciul tur).

Ultimul gol într-un meci oficial pentru spaniol data din august 2022, în CFR Cluj - FC Voluntari 4-0 din Superligă.

Tabela a fost închisă de un alt fotbalist al lui Pafos trecut prin Liga 1 din România, Beshart Abdurahimi, ex-FC Hermannstadt.

În meciul cu Doxa, românul Vlad Dragomir a rămas pe banca de rezerve.

Foto și video: Pafos FC