Islanda - Liechtenstein era 8-0 la pauză! Cât s-a terminat meciul

Islanda Campionatul European U-21 Liechtenstein Under 21 Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 04 Iunie 2022, 08:59
Data actualizarii: Sambata 04 Iunie 2022, 09:01

Partida a contat pentru preliminariile Campionatului European Under 21, care se va desfășura în România și Georgia.

Meciul de vineri seara dintre Islanda și Liechtenstein, din grupa D de calificare la turneul final al Campionatului European Under 21 din România și Georgia, a avut o evoluție bizară a scorului.

În minutul 5 era deja 2-0 pentru nordici, care au marcat pe bandă rulantă până în minutul 37, oprindu-se la un neverosimil 8-0, scor înregistrat la pauză.

Liechtenstein, dezastru la Under 21: are golaveraj 0-54!

La reluare, s-a mai înscris o singură dată, spre finalul meciului, așa că Islanda - Liechtenstein s-a terminat ”doar” 9-0.

Dacă gazdele sunt pe locul 3 în grupă, oaspeții din micul principat se află pe ultima poziție, cu o linie de clasament și un golaveraj dezastruoase: 9 meciuri, 9 înfrângeri, 0-54!