Glasgow Rangers Kilmarnock Fotbal extern INFIORATOR: Era sa-i striveasca! Acoperisul s-a prabusit peste suporterii cu dizabilitati la meciul lui Rangers! Ce s-a intamplat
Data publicarii: Duminica 04 August 2019, 19:33
Data actualizarii: Duminica 04 August 2019, 19:37

Golul lui Gonor Goldson din minutul 91 i-a adus victoria lui Rangers pe terenul lui Kilmarnock.

S-a terminat 1-2, iar romanul Branescu, acum portar la Kilmarnock, a fost cel mai bun jucator al gazdelor.

Reusita lui Goldson i-a facut pe mai multi dintre suporterii lui Rangers sa intre in teren pentru a se bucura alaturi de jucatori. Un acoperis care ii proteja pe suporterii cu dizabilitati a cedat in timpul bucuriei de la gol, iar un suporter a fost ranit.

"I s-au acordat ingrijiri la stadion. Politia investigheaza circumstantele in care au avut loc incidentele", a anuntat Politia intr-un comunicat publicat de BBC.

N-au fost singurele probleme de azi pentru organizatori. Turnichetii au cedat, iar fanii au stat cu zecile de minute la cozi pentru a intra pe Rugby Park.