Încă un pas greșit pentru Mutu în Azerbaidjan. Urmează returul cu Beșiktaș
![Încă un pas greșit pentru Mutu în Azerbaidjan. Urmează returul cu Beșiktaș Adrian Mutu Azerbaidjan Neftchi Baku Sabail](https://res.sport.ro/assets/sport/2023/08/14/image_galleries/789425/inca-un-pas-gresit-pentru-mutu-in-azerbaidjan-urmeaza-returul-cu-besiktas_1_size6.jpg)
Neftchi Baku, echipa antrenată de Adrian Mutu, are parte de un start dificil de sezon în Azerbaidjan și este aproape de eliminarea din Conference League.
Luni seară, Neftchi Baku a făcut un nou pas greșit în campionatul din Azerbaidjan. Echipa lui Mutu a remizat pe teren propriu contra lui Sabail, ocupanta penultimului loc în sezonul trecut, 1-1.
Încă un pas greșit pentru Mutu în Azerbaidjan
Sabail a deschis scorul după 34 de minute, prin portughezul Nuno Pedro, iar Neftchi a restabilit egalitatea târziu, grație reușitei lui Kenny Saief, din penalty, în minutul 81. Adrian Mutu a început din primul minut cu Yuri Matias și Mark Tamas, fundașii cumpărați din Liga 1 în această vară.
După două etape, Neftci Baku are doar un punct în noua ediție de campionat. În prima etapă a pierdut ppe terenul lui Kapaz, scor 0-1.
Pentru Adrian Mutu urmează returul cu Beșiktaș, din turul 3 preliminar Conference League, joi, de la ora 20:00. În prima manșă, disputată la Baku, Neftchi a pierdut cu 1-3.
Trei zile mai târziu, Neftchi va disputa derby-ul cu rivala locală Sabah Baku.
9️⃣0️⃣' Final Time#Neftçi #NeftçiSəbail pic.twitter.com/dd3WL9MlXM
— Neftçi PFK (@PFC_Neftchi) August 14, 2023
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News