Încă un pas greșit pentru Mutu în Azerbaidjan. Urmează returul cu Beșiktaș

Adrian Mutu Azerbaidjan Neftchi Baku Sabail Fotbal extern
Data publicarii: Luni 14 August 2023, 21:30
Data actualizarii: Luni 14 August 2023, 21:28

Neftchi Baku, echipa antrenată de Adrian Mutu, are parte de un start dificil de sezon în Azerbaidjan și este aproape de eliminarea din Conference League.

Luni seară, Neftchi Baku a făcut un nou pas greșit în campionatul din Azerbaidjan. Echipa lui Mutu a remizat pe teren propriu contra lui Sabail, ocupanta penultimului loc în sezonul trecut, 1-1.

Încă un pas greșit pentru Mutu în Azerbaidjan

Sabail a deschis scorul după 34 de minute, prin portughezul Nuno Pedro, iar Neftchi a restabilit egalitatea târziu, grație reușitei lui Kenny Saief, din penalty, în minutul 81. Adrian Mutu a început din primul minut cu Yuri Matias și Mark Tamas, fundașii cumpărați din Liga 1 în această vară.

După două etape, Neftci Baku are doar un punct în noua ediție de campionat. În prima etapă a pierdut ppe terenul lui Kapaz, scor 0-1.

Pentru Adrian Mutu urmează returul cu Beșiktaș, din turul 3 preliminar Conference League, joi, de la ora 20:00. În prima manșă, disputată la Baku, Neftchi a pierdut cu 1-3.

Trei zile mai târziu, Neftchi va disputa derby-ul cu rivala locală Sabah Baku.