VIDEO Imaginile momentului! Liverpool, un nou trofeu cu Jurgen Klopp pe bancă + rezumatul partidei

chelsea - liverpool finala fa cup Liverpool Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 14 Mai 2022, 22:40
Data actualizarii: Sambata 14 Mai 2022, 22:47

Liverpool a câștigat finala FA Cup cu Chelsea la penalty-uri, scor 6-5, după 0-0 în timpul regulamentar. Partida a fost în direct pe PRO Arena și VOYO.

”Cormoranii” au câștigat, astfel, al doilea trofeu al sezonului, după Carabao Cup, și este ”în cursă” pentru Champions League și Premier League pentru acest final de sezon.

Klopp, un nou trofeu pentru Liverpool și o veste proastă: Mohamed Salah s-a accidentat

După meci, cei de la Liverpool au sărbătorit în fața suporterilor pe Wembley. Jurgen Klopp a cucerit trofeul cu numărul cinci pe Anfield, dar a primit și o veste proastă. Mohamed Salah s-a accidentat și a ieșit de pe teren în minutul 32 al primei reprize.

Rămâne de văzut cât de serioasă este accidentarea lui Salah, care a reușit să iasă de pe teren pe propriile picioare, fără să fie ajutat de colegi sau de staff-ul medical, semn că accidentarea nu ar fi chiar atât de gravă.

Vestea vine într-un moment nepotrivit pentru cei de la Liverpool, care se luptă pentru titlu în Premier League, cu Manchester City.

De asemenea, ”cormoranii” sunt calificați și în finala Champions League, unde va întâlni Real Madrid, pe data de 28 mai.

VIDEO cu rezumatul partidei Chelsea - Liverpool 0-0 (5-6 d.p.)