VIDEO Imagini fabuloase cu Marius Șumudică! S-a pus pe dans în tribune după ce a câștigat meciul care îi decidea soarta

Marius Sumudica Gaziantep Turcia Fotbal extern Marius Șumudică, în tribune după Gaziantep - Rizespor / Sursa foto: Captură Gaziantep Online
Data publicarii: Marti 07 Noiembrie 2023, 08:28
Data actualizarii: Marti 07 Noiembrie 2023, 08:34

Gaziantep s-a impus în duelul de pe teren propriu cu Rizespor din etapa cu numărul 11 din Superlig, scor 2-0.

Echipa lui Marius Șumudică a trecut testul cu Rizespor, pe care presa din Turcia îl anunța ca fiind decisiv în ceea ce privește soarta antrenorului român. Cele două goluri au fost marcate de fotbaliștii români, Alexandru Maxim din penalty, în minutul 20, respectiv Denis Drăguș, în minutul 50.

Marius Șumudică nu a rămas pe teren până la finalul meciului, antrenorul văzând cartonașul roșu din partea arbitrului în minutul 57. Astfel, tehnicianul a urmărit duelul din tribune, iar la final a făcut un adevărat spectacol.

• Marius Șumudică, în tribune după Gaziantep - Rizespor / Sursa foto: Captură Gaziantep Online

Marius Șumudică s-a pus pe dans în tribune

Bucuroși pentru victoria obținută, dar și de faptul că echipa are patru victorii consecutive pe teren propriu fără gol primit, oficialii lui Gaziantep au dat muzica la maximum în boxele de la stadion. Antrenat și de oamenii din jurul său, Marius Șumudică a început să danseze, exprimând astfel starea de fericire pe care o simțea.

Tehnicianul român nu a mai ținut cont de nimic și a făcut spectacol în tribune, fiind filmat de cei care se aflau în jurul său.