Ianis Hagi a revenit cu gol in echipa lui Rangers si a reusit o PREMIERA in cariera! Cum a marcat mijlocasul scotienilor

ianis Europa League rangers Fotbal extern Ianis Hagi a revenit cu gol in echipa lui Rangers! Cum a marcat mijlocasul scotienilor
Data publicarii: Joi 10 Decembrie 2020, 21:59
Data actualizarii: Vineri 11 Decembrie 2020, 01:15

Rangers a castigat cu 2-0 ultimul meci din faza grupelor Europa League, in fata lui Lech Poznan.

01:00 Ianis a postat pe contul de Twitter un mesaj dupa reusita din aceasta seara. Totodata, golul inscris cu capul in poarta lui Lech a fost si primul gol cu capul pe care l-a reusit in cariera.

"Victorie fantastica in deplasarare si sunt incanatat sa ma intorc pe lista marcatorilor! Ne indreptam in fazele eliminatorii de pe primul loc in grupa!

P.S in aceasta seara am inscris primul meu gol oficial cu capul :)", a scris Ianis pe Twitter.

Scotienii au deschis scorul in minutul 33, dupa ce Itten a driblat un fundas si a finalizat superb la coltul scurt. Ianis Hagi a revenit titular in echipa lui Rangers dupa o serie de meciuri in care a fost folosit rezerva.

Mijlocasul roman a avut mai multe ocazii de a marca, iar in minutul 72, o minge a ajuns norocos la Hagi JR, care a impins balonul cu capul in poarta. Pentru mijlocasul roman, acesta a fost al doilea gol al sezonului in 20 de meciuri jucate.

Rangers s-a calificat mai departe in primavara Europa League de pe primul loc din grupa D. Scotienii au acumulat 14 puncte. Pe locul  2 s-a clasat Benfica cu 12 puncte, care a mers si ea mai departe in competitie.