Lech 0-2 Rangers | Ianis Hagi marcheaza si asigura prima pozitie scotienilor in grupa din Europa League

Ianis Hagi Europa League Lech - Rangers, LIVE TEXT, de la 19:55 | Ianis Hagi se lupta pentru primul loc in grupa!
Data publicarii: Joi 10 Decembrie 2020, 18:25
Data actualizarii: Vineri 11 Decembrie 2020, 02:08

Lech 0-2 Rangers

Min. 90: FINAL DE MECI! Rangers castiga si termina pe primul loc in grupa din Europa League

• Lech - Rangers, LIVE TEXT, de la 19:55 | Ianis Hagi se lupta pentru primul loc in grupa!

Min. 76: Schimbare Rangers! Ianis Hagi este inlocuit cu Ryan Kent!

Min. 76: Ocazie Rangers! Ianis Hagi a sutat superb la vinclu de la marginea careului, dar mingea este respinsa de portarul lui Lech.

Min. 72: Goooool Rangers! Mingea ajunge cu noroc la Ianis Hagi, iar jucatorul roman impinge balonul in poarta cu capul!

Min.51: Ocazie Rangers! Ianis Hagi trimite o sut de la distanta, dar portarul are o vizibilitate buna si respinge mingea!

Min. 42: Ocazie Rangers! Ianis Hagi a preluat o pasa in careu, trimite mingea pe poarta, dar fundasul advers intervine si deviaza mingea!

Min. 31: GOOOOOOL RANGERS! Itten marcheaza cu sut sut superb la coltul scurt!

Min. 1: A inceput meciul!

Echipele de start:

Glasgow Rangers este neinvinsa in actuala editie a Europa League si este lider in Grupa D, cu 11 puncte dupa 5 jocuri.

Tot atatea puncte are si Benfica, insa rezultatele din meciurile directe sunt in favoarea scotienilor.

In ultima runda, echipa antrenata de Steven Gerrard va merge in Polonia pentru deplasarea cu Lech.

Pentru a fi siguri de primul loc in grupa, scotienii au nevoie de o victorie.

Celalalt meci al grupei se va disputa intre Standard Liege si Benfica.

Lech si Standard nu mai au nicio sansa la calificare, iar singura miza a grupei in acest moment este prima pozitie din clasament.

Ianis Hagi si-a pierdut postul de titular in echipa lui Gerrard, iar la ultima etapa din campionat a fost trimis doar in ultimele 16 minute.

De asemenea, la ultimele trei dueluri din Europa League, romanul a ramas pe banca fara sa fie trimis in teren nici macar un minut. Ultima partida europeana jucata de Ianis a fost chiar in turul cu polonezii de la Lech, atunci cand a fost titular si a jucat 68 de minute. Nici in campionat nu a primit prea multe sanse Ianis, ultima partida la care a fost titular fiind in luna octombrie.

Hagi a fost titular si integralist in Cupa Ligii Scotiei, in victoria cu 4-0 din deplasarea de la Falkirk, de pe 29 noiembrie, insa nu a reusit nicio performanta notabila.