VIDEO Gest urât făcut de Cristiano Ronaldo la pauza meciului cu Al-Ahli! Internauții l-au taxat dur pe rețelele de socializare

Cristiano Ronaldo Al-Nassr Ligii Campionilor Asiei Fotbal extern Cristiano Ronaldo
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Miercuri 23 August 2023, 11:46
Data actualizarii: Miercuri 23 August 2023, 11:51

Al-Nassr s-a calificat cu emoţii în grupele Ligii Campionilor Asiei la fotbal, marţi, după ce a învins greu formaţia Shabab Al-Ahli (Emiratele Arabe Unite), cu 4-2, în turul al doilea preliminar al competiţiei.

S-a intrat la egalitate la pauză, scor 1-1, iar Cristiano Ronaldo a fost protagonistul unui moment care a stârnit furia internauților.

În drumul către vestiare, după ce s-a certat cu centralul partidei, starul portughez a împins cu brutalitate un fac care dorea să-și facă o poză cu el.

Echipa lui Cristiano Ronaldo era condusă cu 2-1 în min. 88, dar apoi a reuşit să înscrie de trei ori şi să obţină biletul pentru faza grupelor.

Al-Nassr, revenire spectaculoasă pe final de meci

Brazilianul Anderson Talisca a deschis scorul pentru saudiţi (11), cu capul, dintr-un corner executat de croatul Marcelo Brozovic, dar formaţia din Emirate, finalista Ligii Campionilor Asiei în 2015, a reuşit să întoarcă rezultatul prin dubla lui Yahya Al Ghassani (18, 46).

Al-Nassr a izbutit egalarea în min. 88, prin Sultan Al Ghannam, iar Talisca (90+5) şi Brozovic (90+7), ultimul din pasa lui Cristiano Ronaldo, au adus victoria echipei din Riad.

În grupe s-a calificat şi Sharjah FC, echipa antrenată de românul Cosmin Olăroiu, care a dispus de iranienii de la Tractor FC cu 3-1, chiar la Tabriz. Tragerea la sorţi a grupelor va avea loc joi.