Andone a ratat calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor Asiei cu Al-Ettifaq!

Ioan Andone Ligii Campionilor Asiei Stranieri
Data publicarii: Joi 28 Mai 2009, 11:57
Data actualizarii: Joi 28 Mai 2009, 11:58

Echipa saudita Al-Ettifaq, antrenata de Ioan Andone, a fost eliminata, miercuri seara, in optimile de finala ale Ligii Campionilor Asiei, dupa ce a pierdut partida disputata pe teren propriu, in fata echipei Pakhtakor, din Uzbekistan, cu scorul de 1-2 (1-0).

Golurile au fost marcate de Tagoe, in minutul 33, pentru Al Ettifaq, respectiv Tadjiev, in minutul 79, si Geinrih, in minutul 90+1, pentru Pakhtakor, informeaza site-ul oficial al Confederatiei Asiatice de Fotbal.

In aceeasi faza a competitiei a fost eliminata si o alta reprezentanta a Arabiei Saudite, Al Hilal, la care evolueaza internationalul roman Mirel Radoi, care a pierdut, tot pe teren prorpriu, partida sustinuta, marti, in fata formatiei Umm Salal, din Qatar, cu scorul de 3-4, dupa executarea loviturilor de departajare. La sfarsitul timpului regulamentar de joc, scorul a fost 0-0.

Conform regulamentului de desfasurare al competitiei, meciurile din optimile de finala se disputa in mansa unica, pe terenul castigatoarei grupei.