Focar de Covid-19 la Manchester United! Ronaldo și compania, afectați serios de coronavirus

Data publicarii: Duminica 12 Decembrie 2021, 18:52
Data actualizarii: Duminica 12 Decembrie 2021, 18:58

Probleme pentru Manchester United după ce mai mulți fotbaliști au fost depistați infectați cu noul coronavirus.

„Diavolii roșii”, care au jucat sâmbătă seara împotriva celor de la Norwich City, au fost nevoiți să suspende antrenamentele comune de astăzi după apariția unui focar de Covid-19 la club.

Potrivit theathletic.com, trupa lui Ralf Rangnick a efectuat însă antrenamente individuale, fără ca fotbaliștii să intre în contact unul cu celălalt.

Toți fotbaliștii cu teste pozitive au fost trimiși acasă înainte de începerea antrenamentelor.

Momentan nu este clar dacă meciul cu Brentford, programat marți, se va disputa.

Ronaldo a ieșit la rampă în "Ziua Penalty" din Premier League! Granzii, victorii de la 11 metri

Sâmbătă a fost "Ziua Penalty" în runda cu numărul 16 din Premier League. Granzii au obținut victorii la limită grație loviturilor de la 11 metri de care au beneficiat.

Manchester City a jucat o repriză cu un om în plus contra lui Wolves, dar s-a impus doar cu 1-0. Raheem Sterling a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 66, iar trupa lui Pep Guardiola și-a consolidat prima poziție în Premier League. (Mai multe detalii AICI!)