VIDEO Există viață după Lewandowski! Bayern Munchen a umilit-o pe Eintracht Frankfurt în prima etapă a sezonului în Bundesliga

Bayern Munchen Bundesliga Eintracht Frankfurt Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 06 August 2022, 08:57
Data actualizarii: Sambata 06 August 2022, 09:12

Bayern Munchen, campioana en titre din Germania, nu a avut milă de Eintracht Frankfurt în prima etapă a seoznului.

Campioana en-titre a Germaniei, Bayern Munchen, jucând în deplasare, a învins-o vineri seara cu un categoric 6-1 pe Eintracht Frankfurt, deţinătoarea Europa League, în prologul primei etape a noii ediţii din Bundesliga.

Fotbaliștii lui Beyern l-au făcut uitat pe Lewandowski

Se pare că bavarezii nu simţit deloc lipsa lui Lewandowski, plecat la FC Barcelona în această vară, iar pe Deutsche Bank Park, Joshua Kimmich a deschis scorul în minutul 5, pentru ca până la pauză să mai înscrie Benjamin Pavard (10), Sadio Mane (29), Jamal Musiala (35) şi Serge Gnabry (43).

În partea a doua jocului, Randal Kolo a reuşit golul de onoare al gazdelor, în minutul 64, dar tabela de marcaj a fost închisă de oaspeţi, prin reuşita aceluiaşi Musiala din minutul 83.

Celelalte meciuri ale etapei se vor disputa sâmbătă şi duminică, derby-ul fiind partida din această seară dintre Borussia Dortmund şi Bayer Leverkusen.