Emoții pentru Șumudică! Yeni Malatyaspor s-a chinuit cu o echipă din Liga a 3-a din Turcia

Yeni Malatyaspor Marius Sumudica Fotbal extern Marius Șumudică
Data publicarii: Joi 02 Decembrie 2021, 17:43
Data actualizarii: Joi 02 Decembrie 2021, 17:45

Yeni Malatyaspor, echipa pregătită de Marius Șumudică, a trecut cu emoții de Akhisarspor, formație din Liga a 3-a turcă, și s-a calificat în optimile Cupei Turciei.

La finalul celor 90 de minute, scorul era 0-0, spre disperarea antrenorului român. Echipa lui Șumudică a reușit, în cele din urmă, să se califice după ce a câștigat cu 3-1 la capătul prelungirilor.

Echipa lui Șumudică s-a chinuit cu o echipă de Liga a 3-a

Tetteh a deschis scorul în minutul 95 pentru Malatya, dar bucuria lui ”Șumi” nu a durat mult. Celik a restabilit egalitatea pentru Akhisarspor, în minutul 111.

Echipa lui Șumudică a revenit în avantaj în minutul 114, prin Osman, iar Choular a închis tabela, în minutul 120+4.

Malatyaspor se gândește acum la următorul meci din campionat, cu ocupanta locului doi din Turcia, Konyaspor. În ultima partidă, echipa lui Șumudică a reușit o remiză cu Galatasaray, scor 0-0.

Șumudică are ca obiectiv salvarea de la retrogradare cu Malatyaspor. Este pe locul 17, loc retrogradabil, cu 13 puncte, la trei puncte distanță de ultimul loc ce asigură salvarea.