VIDEO Echipa lui Adrian Mutu, eșec usturător în campionatul din Azerbaidjan, într-un meci în care Yuri Matias a fost eliminat

Adrian Mutu FK Neftchi Fotbal extern Adrian Mutu, antrenor Neftchi Baku/sursa foto: Getty
Data publicarii: Duminica 29 Octombrie 2023, 19:54
Data actualizarii: Duminica 29 Octombrie 2023, 20:07

Neftchi Baku a ratat șansa de a se apropia de podium în competiția internă din Azerbaidjan.

În etapa a 11-a din campionat, formația antrenată de Adrian Mutu a jucat pe teren propriu cu Sabah Baku, pierzând la limită, scor 1-0.

Yuri Matias, eliminat pe finalul partidei

Meciul a fost dominat de echilibru până în minutele de prelungire. În minutul 93, Yuri Matias a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaș galben, iar golul victoriei fost marcat de Letic, în minutul 95.

În urma acestui rezultat, Neftchi Baku se află pe locul cinci, cu 15 puncte, la șase puncte distanță de liderul Zira.

"A fost un meci frumos, ambele echipe au luptat și au vrut să câștige. Norocul a fost de partea adversarului. Greșelile individuale au făcut diferența", a declarat Adrian Mutu după meci.