Cu Vidal titular, Chile a facut spectacol la Copa America: 5-0 cu Bolivia! Mexicul este prima eliminata, dupa 1-2 cu Ecuador: VIDEO

Copa America 2015 Arturo Vidal Chile Ecuador Mexic Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 20 Iunie 2015, 09:09
Data actualizarii: Sambata 20 Iunie 2015, 09:19

Chile a obtinut cea mai clara victorie de la actuala editie a Copei America si a terminat pe primul loc in grupa A. Echipa lui Vidal a invins cu 5-0 Bolivia, in timp ce Ecuadorul a trecut cu 2-1 de Mexic.

Chile s-a distrat cu Bolivia in ultimul meci al grupei A de la Copa America si si-a asigurat calificarea in sferturile competitiei.

Cu Arturo Vidal printre titulari, in ciuda incidentului provocat de acesta in urma cu trei zile, cand a produs un grav accident in timp ce conducea baut, formatia lui Jorge Sampaoli n-a avut nicio porblema in fata Boliviei.

Edu Vargas, Alexis Sanchez, Aranguiz, Gary Medel si un autogol al bolivianului Raldes au facut ca scorul final sa fie 5-0 pentru Chile.

Chiar si asa, bolivienii vor juca in sferturile de finala ale competitiei pentru prima data in ultimii 19 ani, gratie victoriei obtinute de Ecuador in fata Mexicului, scor 2-1. Mexic este astfel prima echipa eliminata de la actuala editie a Copei America.

CLICK AICI PENTRU REZUMATUL VIDEO AL MECIULUI CHILE 5-0 BOLIVIA

Echipele

Chile: Bravo - Isla, Medel, Jara (D. Pizarro, 70), Beausejour - Aranguiz, Diaz, Vidal (M. Fernandez, 46) - Edu Vargas, Valdivia, Alexis Sanchez (A. Henriquez, 46)

Antrenor: Jorge Sampaoli

Bolivia: Quinonez - E. Rodriguez (Bejareno, 46), Raldes, Coimbra, Morales - Pedriel, Chumacero, Veizaga (Miranda, 46), Smedberg-Dalence - Escobar (Lizio, 61) - Moreno

Antrenor: Mauricio Soria

Ecuador 2-1 Mexic

Pentru ecuadorieni a deschis scorul Roncagua, in minutul 26, pentru ca mai apoi Enner Valencia (West Ham) sa faca 2-0. Raul Jimenez (Atletico Madrid) a redus din diferenta in minutul 64, dar Mexicul a parasit prematur competitia.