Cristiano Ronaldo i-a stricat bucuria lui Laurențiu Reghecampf. Cât s-a terminat duelul dintre Al Tai și Al Nassr

Al Tai al nassr Cristiano Ronaldo Laurentiu Reghecampf Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 29 Septembrie 2023, 19:50
Data actualizarii: Vineri 29 Septembrie 2023, 19:59

Laurențiu Reghecampf (48 de ani) a plecat de la Universitatea Craiova după două luni petrecute în Bănie și a semnat cu Al Tai.

La primul meci cu tehnicianul român pe bancă, Al Tai a fost eliminată de Cupa Regelului, fiind învinsă de Al Faysaly, formație din liga secundă, scor 0-2.

Al Tai, înfrângere și în campionat

În prima partidă din competiția internă, Al Tai a jucat pe teren propriu, echipă la care evoluează Cristiano Ronaldo și Sadio Mane.

Anderson Talisca a deschis scorul în minutul 32, gazdele egalând prin Virgil Misidjan, în minutul 79. Scorul final a fost stabilit de Cristiano Ronaldo, care a transformat un penalty în minutul 87.

Marko Dugandzic și Andrei Cordea au fost titulari, cel din urmă fiind schimbat în minutul 78.

În urma acestui rezultat, Al Tai rămâne pe locul 12, cu șapte puncte, în timp ce Al Nassr a urcat pe poziția a treia, cu 18 puncte, după opt etape.

Românul o va pregăti Al Tai, formație antrenată în sezonul precedent de Mirel Rădoi. Saudiții i-au plătit antrenorului clauza de reziliere din contractul cu Universitatea Craiova, în valoare de 300.000 de euro.