FOTO ȘI VIDEO Cristiano Ronaldo i-a oferit tricoul său lui Marius Șumudică

Cristiano Ronaldo al nassr al raed Marius Sumudica Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 29 Aprilie 2023, 01:04
Data actualizarii: Sambata 29 Aprilie 2023, 01:03

Marius Șumudică și Cristiano Ronaldo s-au întâlnit la finalul meciului Al Nassr - Al Raed, câștigat clar de formația starului portughez, scor 4-0.

Cu Silviu Lung Jr, Alexandru Mitriță și Damjan Djokovic printre titulari, Al Raed nu i-a făcut față lui Al Nassr. Cristiano Ronaldo a deschis scorul după doar patru minute, cu o lovitură de cap din careul mic, iar Abdulrahman Ghareeb a majorat avantajul în minutul 55. Trupa lui CR7 a mai punctat de alte două ori pe final, prin Mohammed Maran și Abdulmajeed Al Sulaiheem.

Cristiano Ronaldo i-a oferit tricoul său lui Marius Șumudică

Înainte de meci, pe rețelele sociale a circulat o fotografie care i-a avut în prim-plan pe Cristiano Ronaldo și Marius Șumudică. Cei doi au fost surprinși discutând după sesiunea de încălzire.

După meci, Șumudică a primit poate cel mai prețios suvenir din cariera sa. În zona de la vestiare, Cristiano Ronaldo și-a dat jos tricoul și i l-a oferit antrenorului român. A urmat un zâmbet larg al lui CR7 și o îmbrățișare între cei doi.

"O să îl întreb dacă mai știe când jucam eu la Madeira, pentru că el era copil. Când jucam eu în 2000, el pleca la Sporting, să vedem dacă își mai aduce aminte", spunea Marius Șumudică, la finalul lunii martie.

După victoria de astăzi, Al Nassr se află pe locul 2 în campionatul Arabiei Saudite, cu 56 de puncte, la trei lungimi în spatele liderului Al Ittihad.

De partea cealaltă, cu șase etape rămase de disputat, Al Raed se află pe locul 11, cu 26 de puncte, la șase lungimi peste prima poziție retrogradabilă. Echipa condusă de Marius Șumudică are patru meciuri consecutive fără victorie.