Copa America: Argentina 1-0 Paraguay

Data publicarii: Vineri 06 Iulie 2007, 10:08
Data actualizarii: Vineri 06 Iulie 2007, 10:08
ARGENTINA SI PARAGUAY S-AU CALIFICAT IN SFERTURI

Inainte intalnirii directe, cele doua echipe se aflau la egalitate de puncte, cu "pumele" ocupind locul doi din cauza golaverajului. Messi si compania nu puteau accepta asa ceva si asta s-a vazut in ultima partida a grupei. Macherano a rezolvat meciul cu 10 minute inainte de joc si "alb-albastrii" evita in sferturi un duel cu puternica echipa a Mexicului. Mexicanii ii asteapta, insa, pe paraguayeni, calificati si ei, in ciuda infrangerii de astazi. Tot in grupa C a competitie din Venezuela, Columbia a sters cat de cat impresia deplorabila lasata pe parcursul turneului si a invins SUA cu 1-0, prin reusita lui Castrillon.

Sferturile de finala, Argentina - Peru si Mexic - Paraguay, vor fi duminica. Nu rata cea mai veche competitie a lumii, numai la Sport.ro!