Ce a făcut Neftchi Baku în derby-ul din Azerbaidjan. A fost primul meci al lui Laurențiu Reghecampf după incidentul cu Anamaria Prodan

Laurentiu Reghecampf derby Azerbaidjan Neftchi Baku Qarabag Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 01 Octombrie 2022, 18:53
Data actualizarii: Sambata 01 Octombrie 2022, 19:18

După eliminarea din cupele europene, Neftchi Baku continuă cursa pentru titlul din Azerbaidjan.

În etapa a opta din competiția internă, formația antrenată de Neftchi Baku a evoluat în deplasare, cu Qarabag, liderul din campionat.

Neftchi Baku a deschis scorul prin Israfilov, în minutul 24, însă gazdele au revenit în repriza secundă și au întors scorul, meciul terminându-se cu victoria celor de la Qarabag, scor 3-1.

După opt etape, Qarabag este lider, cu 21 de puncte și un meci mai puțin disputat, în timp ce Neftchi Baku se află pe poziția secundă, cu 18 puncte.

Probleme pentru Laurențiu Reghecampf în pauza internațională

Antrenorul român a zburat în România în pauza internațională, având programat botezul fiului său, Liam, pe care îl are din relația cu partenera sa, Corina Caciuc. Înainte de botez însă, Laurențiu Reghecampf a fost implicat într-un scandal monstru cu Anamaria Prodan, cea cu care se află în plin proces de divorț. Cei doi au fost implicați într-o bătaie, care a fost filmată și publicată în presa românească.

Tehnicianul a primit însă sprijin din partea lui Neftchi Baku, conducătorii clubului fiind prezenți și la botez. Imediat după petrecere, Laurențiu Reghecampf s-a întors în Azerbaidjan și a reluat antrenamentele, unde a fost surprins purtând o pereche de ochelari care îi ascundeau ochiul vânăt.