VIDEO Cât s-a terminat Inter Miami - New York City, meciul în care Lionel Messi nu a făcut nimic!

Lionel Messi Inter Miami MLS New York City Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 11 Noiembrie 2023, 09:09
Data actualizarii: Sambata 11 Noiembrie 2023, 09:10

A fost ultimul meci din acest an în fața propriilor suporteri pentru Messi și compania.

Inter Miami - New York City, ultimul meci din 2023 în fața propriilor suporteri pentru Lionel Messi și compania, s-a jucat în noaptea de vineri spre sâmbătă pe DRV PNK Stadium.

Amicalul dintre cele două echipe din MLS s-a încheiat 2-1 în favoarea oaspeților.

Talles Magno (43) și Julian Fernandez (48) au marcat pentru învingătorii de la NY City FC, în timp ce Inter Miami a redus din diferență târziu, în minutul 81, prin Robbie Robinson, din pasa lui Busquets.

Lionel Messi, cu gândul la Brazilia - Argentina din această lună

Lionel Messi a jucat toate cele 90 de minute pentru Inter Miami, dar nu a reușit mai nimic de data aceasta.

Un singur șut din cele 10 trimise de el a ajuns pe spațiul porții și a câștigat doar 50% din duelurile cu adversarii.

Pentru Messi urmează însă convocarea la naționala Argentinei, care are în această lună două meciuri mari în preliminariile Campionatului Mondial, cu rivalele istorice Uruguay (17 noiembrie) și Brazilia (22 noiembrie).