FOTO Banner anti-FCSB la meciul echipei lui Răzvan Lucescu, PAOK Salonic - AEK Atena

Razvan Lucescu FCSB PAOK Salonic paok salonic - aek atena Fotbal extern
Data publicarii: Luni 20 Februarie 2023, 09:38
Data actualizarii: Luni 20 Februarie 2023, 09:38

Echipa antrenată de Răzvan Lucescu s-a impus cu scorul de 2-0 în fața celor de la AEK Atena și s-a apropiat la două puncte de podium.

La meciul disputat pe Salonic, pe ”Toumba Stadium”, câțiva fani ai celor de la CSA Steaua au încercat să intre pe stadion cu un banner, cu mesajul ”FCSB nu e Steaua”. Imaginea a fost postată pe rețelele de socializare de AS47.

Banner anti-FCSB la meciul echipei lui Răzvan Lucescu, PAOK Salonic - AEK Atena

Nu este pentru prima oară când acest mesaj ajunge dincolo de granițele țării. De-a lungul anilor, fanii Stelei au încercat, de mai multe ori, să atragă atenția cu acest mesaj la meciurile importante din străinătate.

Cele două goluri ale partidei au fost înscrise de Narey (minutul 14) și Koulierakis (minutul 62). În urma acestui rezultat, PAOK se află pe poziția a patra, cu 47 puncte.

Podiumul este completat de Panathinaikos (54 puncte), AEK (50 puncte) și Olympiakos (49 puncte).

În următoarea etapă, PAOK Salonic, echipa lui Răzvan Lucescu, se va deplasa pe terenul celor de la Giannina, în timp ce AEK Atena va juca pe teren propriu cu Asteras.