Au aprins meciul. La propriu! Croatia-Italia, intrerupt din cauza celor 6.000 de suporteri ai lui Modric si Rakitic! VIDEO

Preliminarii EURO 2016 Croatia Italia Fotbal extern
Data publicarii: Luni 17 Noiembrie 2014, 08:23
Data actualizarii: Luni 17 Noiembrie 2014, 08:38

►Croatia si Italia au remizat aseara la Milano, in derby-ul grupei H, dar croatii pot avea mult de suferit din cauza nebuniei provocate de fani
►Sase mii de croati au fost la un pas sa aprinda San Siro. La propriu!

Meci spectaculos in Grupa H de calificare la Campionatul European, intre Italia si Croatia.

Aflate la conducerea grupei, cele doua nationale s-au intalnit pe San Siro din Milano si au incheiat meciul la egalitate, scor 1-1.

Partida a fost insa una marcata de tensiuni si de cateva momente extrem de aprinse, in care cei sase mii de suporteri veniti din Croatia au fost la un pas sa provoace inca un scandal de proportii.

Partida dintre Italia si Croatia a fost intrerupta timp de 12 minute dupa ce suporterii oaspeti au fost "aprins stadionul" cu torte. S-a intamplat in minutul 73 al meciului disputat pe San Siro, cand arbitrul Bjorn Kuipers a decis sa trimita echipele la cabine din cauza nebuniei provocate in tribune.

Avalansa de torte a fost greu de stins, iar fanii croati si mai greu de tinut in frau. Cu toate acestea, fortele de ordine italiene au reusit pana la urma sa-i linisteasca pe oaspeti, iar partida s-a reluat dupa o pauza de 12 minute.

Fotbalistii au scapat nevatamati, iar lupta de pe teren s-a terminat la egalitate, dupa golurile marcate de Candreva (minutul 11) si Perisic (minutul 15).