FOTO ȘI VIDEO Al Nassr a pierdut derby-ul și primul loc! Cristiano Ronaldo, furios la final

al nassr Al Ittihad Arabia Saudita Cristiano Ronaldo Fotbal extern
Data publicarii: Joi 09 Martie 2023, 21:58
Data actualizarii: Joi 09 Martie 2023, 21:57

Al Nassr, echipa lui Cristiano Ronaldo, a pierdut derby-ul pentru primul loc cu Al Ittihad, scor 0-1, în runda cu numărul 20 din campionatul Arabiei Saudite.

Unicul gol al meciului a fost marcat de brazilianul Romarinho, în minutul 80. Grație acestei victorii, Al Ittihad a devansat-o pe Al Nassr și a urcat pe primul loc, cu 47 de puncte, la o lungime în fața rivalei.

Al Nassr a pierdut derby-ul și primul loc! Cristiano Ronaldo, furios la final

Cristiano Ronaldo a fost integralist, iar camerele TV l-au surprins la finalul meciului gesticulând nervos, cel mai probabil fiind nemulțumit de prestația echipei.

Ronaldo a fost notat cu 7 de site-ul de specialitate Sofascore. Portughezul a expediat trei șuturi (unul pe poartă, unul pe lângă și altul blocat), a atins mingea de 48 de ori și a avut o acuratețe a paselor de 67%.

Desemnat jucătorul lunii februarie în Arabia Saudită, Ronaldo a ajuns la două meciuri consecutive fără gol sau assist la Al Nassr. În precedenta etapă, echipa sa a câștigat cu 3-1 împotriva lui Al Batin, toate golurile fiind marcate în prelungiri.

În schimb, CR7 a marcat opt goluri și a oferit două pase decisive în cele patru meciuri jucate la Al Nassr în februarie.

În runda următoare, sâmbătă, 18 martie, Al Nassr va primi vizita celor de la Abha, ocupanta locului 11 din campionatul Arabiei Saudite.