FABULOS! Ionut Radu, pasa de gol in Genoa - Fiorentina 2-1 | Villarreal - Real Madrid 2-2. Bale a făcut dubla, dar n-a fost suficient!

Liverpool Juventus Torino Manchester City Napoli Fotbal extern
Live Blog
CAMPIONATE DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 01 Septembrie 2019, 16:25
Data actualizarii: Duminica 01 Septembrie 2019, 23:56

Liverpool si Manchester City continua duelul la distanta pentru suprematia in Premier League.

23:44 01 Sep
GOOOL REAL MADRID! Bale face dubla!

23:35 01 Sep
GOOOOL VILLARREAL! Gomez inscrie iar Villarreal e aproape de o victorie mare!
23:32 01 Sep
GOOOOOL GENOA!!! Ionut Radu degajeaza pentru Kouame, iar acesta inscrie!

22:47 01 Sep
GOOOL REAL MADRID! Gareth Bale inscrie dupa o pasa excelenta a lui Carvajal!

22:14 01 Sep
GOOOL VILLARREAL! Moreno inscrie dupa ce Courtois scapa mingea incredibil!

21:08 01 Sep
Iata echipa de start:

20:09 01 Sep
Gol anulat pentru Arsenal! Daca reusita lui Aubameyang a fost validata de VAR, golul de 3-2 a fost anulat pentru offside
20:00 01 Sep
GOOOL ARSENAL! Aubameyang inscrie dupa o deviere din fata portii dupa centrarea lui Ghendouzi

19:26 01 Sep
GOOOL AS ROMA! Kolarov deschide scorul din penalty dupa un penalty acordat pentru un hent facut de Milinkovic - Savic
19:18 01 Sep
GOOOOL ARSENAL! Lacazette reduce din diferenta chiar inainte de pauza!
19:13 01 Sep
GOOOOL TOTTENHAM! Kane inscrie si el din penalty

18:56 01 Sep
Iata echipele de start la derby-ul Lazio - AS Roma

18:43 01 Sep
GOOOOL TOTTENHAM!!! Contraatac rapid al oaspetilor, Leno respinge in lateral un sut dificil iar Eriksen e primul la minge si o impinge in poarta

17:24 01 Sep
Razvan Marin si Ianis Hagi nu au jucat niciun minut astazi. Ajax a castigat cu 4-1 pe terenul Spartei Rotterdam, in timp ce Genk a obtinut un 1-1 in deplasare la Club Brugge.
16:49 01 Sep
Ajax se distreaza la Rotterdam - are 4-0 in fata lui Sparta! Promes, Ziyech de 2 ori si Tadic au marcat.
16:28 01 Sep
Inceput nebun de meci intre Everton si Wolverhampton - e 2-1 dupa doar 12 minute! Iwobi a marcat primul gol dupa transferul de la Arsenal

14:52 01 Sep
Razvan Marin este din nou rezerva la partida cu Sparta Rotterdam
14:29 01 Sep
Ianis Hagi e rezerva in derby-ul Brugge - Genk

23:43 31 Aug
FINAL DE MECI! INCREDIBIL! Autogolul lui Koulibaly aduce victoria lui Juventus, 4-3 cu Napoli!

23:31 31 Aug
GOOOL NAPOLI! Uluitor! Dupa ce au condus cu 3-0, cei de la Juventus sunt egalati in minutul 81! Di Lorenzo da lovitura!

23:27 31 Aug
MECI NEBUN la Torino! Juventus a condus cu 3-0 si a primit doua goluri in 2 minute! Ronaldo a inscris in minutul 62, iar Manolas si Lozano au reusit sa trimita mingea in poarta in minutele 66 si 68!

22:10 31 Aug
GOOOL JUVENTUS! Trei minute si un nou gol! Higuain inscrie si el!

22:09 31 Aug
GOOOL JUVENTUS! Danilo inscrie la un minut dupa ce a intrat pe teren!

19:57 31 Aug
FINAL DE MECI! Osasuna reuseste sa o incurce pe Barcelona! Catalanii au fost condusi, au condus si au fost egalati pe final de meci!

19:42 31 Aug
GOOOL OSASUNA! Barcelona e egalata din penalty, dupa un fault al lui Pique!

19:27 31 Aug
GOOOL BARCELONA! Arthur inscrie si el!

19:11 31 Aug
GOOOL BARCELONA! GOOOL ANSU FATI! Intrat pe teren la pauza, pustiul de 16 ani al Barcelonei inscrie primul sau gol in tricoul catalanilor!

19:08 31 Aug
Ansu Fati, pustiul de 16 al Barcelonei, folosit din nou de Valverde! El intra inca din startul reprizei secunde in locul lui Semedo!

19:02 31 Aug
FINAL DE MECI! Man City castiga fara probleme si acumuleaza 3 victorii si un egal in startul de sezon!

18:41 31 Aug
GOOOL MANCHESTER CITY! Bernardo Silva inscrie la doua minute dupa intrarea in teren!

18:34 31 Aug
BURNLEY - LIVERPOOL LIVE 19:30 - ECHIPELE DE START

18:32 31 Aug
MECI DE POVESTE LA MUNCHEN! Bayern o distruge pe Mainz cu 6-1!

18:16 31 Aug
GOOOL MAN CITY! Aguero face dubla!

18:08 31 Aug
GOOOL OSASUNA! Roberto Torres incepe meciul perfect pentru gazde!

17:45 31 Aug
OSASUNA - BARCELONA LIVE 18:00 - - - ECHIPELE DE START

17:44 31 Aug

GOOOL MANCHESTER CITY! Sergio Aguero inscrie si el!

17:04 31 Aug
GOOOL MANCHESTER CITY! De Bruyne deschide scorul in minutul 2!

17:01 31 Aug
READING - CHARLTON LIVE 17:00! Puscas e titular!

16:28 31 Aug

FINAL DE MECI! United nu reuseste sa se impuna pe terenul lui Southampton si are doua egaluri, o victorie si o infrangere in acest start de sezon!

16:20 31 Aug
GOOOL SOUTHAMPTON! Vestergaard egaleaza!

14:43 31 Aug
GOOOOOL MAN UNITED! Daniel James deschide scorul cu un sut din careu direct la vinclu! Galezul a marcat dupa o faza aproape identica si etapa trecuta, cu Crystal Palace
13:41 31 Aug
SOUTHAMPTON - MAN UNITED
23:28 30 Aug

METZ 0-2 PSG

PSG se impune si ia cele trei puncte in fata lui Metz! Di Maria si Choupo-Moting aduc victoria campioanei Frantei! PSG trece pe primul loc, cu un golaveraj mai bun decat Rennes, lider dupa etapa precedenta. Totusi, Rennes are un meci in minus.

Min 44. GOOOL PSG! Maxim Choupo-Moting inscrie si el!

Min 11. GOOOL PSG! Di Maria deschide scorul din penalty!

Moment incredibil la partida dintre Metz si PSG! Adil Aouchiche va deveni cel mai tanar jucator din istoria lui PSG care debuteaza in Liga 1 la 17 ani si 46 de zile! Neymar nu este in lot iar Areola se afla pe banca, el urmand sa ajunga la Real Madrid la schimb cu Keylor Navas.

Iata echipele de start:

22:34 30 Aug
Meciul Metz - PSG a fost intrerupt cateva secunde in minutul 21 din cauza faptului ca suporterii lui Metz au afisat un banner cu un mesaj homofob.

Traducerea aproximativa a mesajului afisat: "PSG, LFP, lasa-ma sa-ti cant, sa-ti spun sa te .... Nu voi fi la TV, pentru ca nu sunt cuvinte suficien de gay!"

22:10 30 Aug

Fanii lui Metz au incercat sa-l opreasca pe Di Maria la penalty intr-un mod inedit - au aruncat o minge in teren fix dupa sutul argentinianului! Arbitrul a decis sa valideze reusita, desi cele doua mingi nu au fost departe de a se lovi intre ele in aer!

21:24 30 Aug

Si acest final de saptamana programeaza meciuri interesante in Europa: "North London Derby" in Anglia (Arsenal - Tottenham), "Euskal Derbia" in Spania (Athletic Bilbao - Real Sociedad), "Derby della Capitale" (Lazio - AS Roma) si derby-ul de titlu (Juve - Napoli) in Italia, "The Old Firm" in Scotia (Rangers Celtic), "Vjecni Derbi" in Croatia (Hajduk Split - Dinamo Zagreb), "Derby of the Capitals" in Rusia (Spartak Moscova - Zenit), "Classico belge" (Anderlecht - Standard Liege), "Tvillingderbyt" in Suedia (AIK - Djurgarden), derby-urile oraselor Viena, Sofia, Sarajevo, Haifa, Budapesta si multe alte intalniri tari.

Borussia Monchengaldbach - RB Leipzig (Germania, Bundesliga, vineri, 30 august, 21.30)

Athletic Bilbao - Real Sociedad (Spania, La Liga, vineri, 30 august, 23.00)

Schalke 04 - Hertha Berlin (Germania, Bundesliga, sambata, 31 august, 16.30)

Manchester City - Brighton & Hove Albion (Anglia, Premier League, sambata, 31 august, 17.00)