MAGIE in FA Cup! Liverpool se califica dupa un gol FABULOS marcat in prelungiri! REZUMAT VIDEO! Puscas, titular in Napoli 1-0 Inter! Real 2-1 Sevilla

Bolton FA Cup Liverpool Fotbal extern
Live Blog

CUPA ANGLIEI SE VEDE LA SPORT.RO

Data publicarii: Miercuri 04 Februarie 2015, 23:46
Data actualizarii: Miercuri 04 Februarie 2015, 23:46

Liverpool se califica dramatic in optimi, dupa un gol marcat de Coutinho in prelungiri. Sterling a egalat in minutul 85!

23:42 04 Feb

FINAL! Liverpool intoarce scorul si se califica dramatic in optimile FA Cup! Coutinho este eroul cormoranilor cu o reusita senzationala in minutele de prelungire!

23:40 04 Feb

Ce nebunie! Gol NAPOLI in prelungiri cu Inter Milano! Higuain inscrie in minutul 94 si o califica pe Napoli in semifinalele Cupei! Dezamagire pentru Puscas, care a jucat tot meciul!

23:35 04 Feb

GOOOOOOOOOOOOL! GOOOOOOOOOOOL! GOOOOOOOL! Coutinho o califica pe Liverpool cu un gol fabulos in prelungiri!

23:29 04 Feb

GOOOL LIVERPOOL! Sterling egaleaza cu o reluare din careu in minutul 88!

23:27 04 Feb

BARA LIVERPOOL! Incredibil! E a treia! Sutul lui Emre Can e deviat de portar in transversala in minutul 83! E asediu total la poarta lui Bolton, dar Liverpool nu gaseste calea catre gol!

23:26 04 Feb

Gest frumos al jucatorilor lui Dortmund, care s-au dus la suporteri si si-au certut scuze dupa infrangerea cu Augsburg. Au fost peste 80.000 de suporteri la meciul din aceasta seara, in ciuda pozitiei ocupate de fosta campioana in clasament.

23:25 04 Feb

GOL SEVILLA! Iago Aspas inscrie pentru 1-2 pe Bernabeu!

23:20 04 Feb

O noua BARA pentru Liverpool! Meciul s-a incins dupa eliminarea lui Danns, cormoranii forteaza egalarea. Gudjonsson putea sa marcheze pe contraatac!

23:16 04 Feb

Imaginea serii in Anglia! Arbitrul a atras atentia cu aceste cartonase. :)

23:09 04 Feb

Sperante pentru Liverpool! Danns vede rosu in minutul 66!

23:02 04 Feb

GOOOOL BOLTON! Gudjonsson inscrie dintr-un penalty provocat de Skrtel! O noua surpriza in Cupa Angliei!

22:56 04 Feb

DEZASTRU! DEZASTRU! DEZASTRU! Dortmund pierde cu Augsburg si ramane ultima in clasament! Echipa lui Klopp are un singut punct in doua meciuri oficiale din 2015!

22:34 04 Feb

GOL REAL! Jese Rodriguez inscrie pentru 2-0 in minutul 36 al partidei cu Sevilla!

22:27 04 Feb

BARA Sterling! Pustiul minune al lui Liverpool a ratat de putin deschiderea de scor!

22:26 04 Feb

Moment jenant la Bolton - Liverpool! Dorian Dervite a trimis un sut SF catre poarta lui Liverpool!

Dervite e deja ironizat de englezi pe Twitter.

22:23 04 Feb

Puscas impresioneaza la primul meci in tricoul lui Inter.

22:11 04 Feb

DEZASTRU pentru Dortmund! Augsburg deschide scorul prin Bobadilla in minutul 50!

In ciuda faptului ca echipa lui Klopp e pe ultimul loc, sunt peste 80.000 de oameni in tribuna!

22:06 04 Feb

Puscas e titular la Inter in meciul cu Napoli din Cupa Italiei! Cele doua echipe se lupta pentru semifinale!

22:01 04 Feb

GOL REAL! James Rodriguez deschide scorul in minutul 12 cu Sevilla! Click aici pentru VIDEO

21:50 04 Feb

Au inceput Real Madrid - Sevilla campionatul Spaniei si Napoli - Inter in Cupa Italiei.

In Germania se joaca etapa, cu Dortmund in mare nevoie de o victorie cu Augsburg. E 0-0 la pauza!

21:42 04 Feb

Moment istoric: Gerrard, meciul 700 in tricoul lui Liverpool. #LEGENDAR!

Echipele de start la Bolton - Liverpool

19:29 04 Feb

Tot in aceasta seara se joaca ultimul sfert de finala din Cupa Italiei: Napoli - Inter Milano, de la ora 21:45.

Lazio, Juventus si Fiorentina sunt echipele calificate in aceasta faza a competitiei.

Real Madrid joaca restanta cu Sevilla in campionat, de la ora 21:45, iar o victorie a madrilenilor ar majora distanta dintre Real si Barcelona la 4 puncte.

19:26 04 Feb

Bolton - Liverpool este meciul care incheie turul 4 al Cupei Angliei. Dupa 0-0 pe Anfield, in urma cu mai putin de doua saptamani, Liverpool merge la Bolton pentru a obtine biletele pentru faza optimilor.

Va fi o seara speciala pentru Steven Gerrard, care va bifa meciul cu numarul 700 in tricoul lui Liverpool, fiind al treilea jucator care atinge aceasta borna in toata istoria clubului. Doar Ian Callaghan si Jamie Carragher au jucat mai multe meciuri decat Gerrard pentru Liverpool.

Cupa Angliei este singura sansa a echipei lui Brendan Rodgers sa cucereasca un trofeu intern in acest sezon.

Ieri s-au disputat celelalte trei rejucari din Cupa Angliei: Fulham - Sunderland 1-3, Sheffield United - Preston 1-3 si Manchester United - Cambridge 3-0.

Bolton - Liverpool se vede la Sport.ro, de la ora 21:45.