Real Madrid - Kashima, primul meci oficial din istorie cu 8 schimbari. Madrilenii au castigat Mondialul Cluburilor cu 4-2, dupa prelungiri

Real Madrid Campionatul mondial al cluburilor Club America Kashima Antlers Fotbal extern

Real - Kashima, primul meci in care s-au facut 8 schimbari

Finala Mondialului Cluburilor a bifat o premiera. Pentru prima data in istorie, FIFA a permis, in cadrul unui meci oficial, efectuarea a 8 schimbari, cate 4 de fiecare parte.

FIFA a testat proiectul prin care vrea sa implementeze si cea de-a patra schimbare in fotbal, doar in cazul meciurilor care se decid dupa prelungiri!

Real Madrid 4-2 Kashima Antlers

Min 120: FINAL | Real e campioana mondiala dupa 4-2 in finala cu Kashima Antlers

Golul lui Ronaldo, validat cu ajutorul tehnologiei video

Golul de 2-0 marcat de Cristiano Ronaldo in Real Madrid - Club America a fost validat cu ajutorul tehnologiei video.

Introdusa in premiera, regula "probei video" a fost folosita la golul marcat de CR7.

Portughezul a plecat de la limita ofsaidului, motiv pentru care arbitrul a vrut sa fie sigur.

Ronaldo a marcat golul cu numarul 500 din cariera cu aceasta ocazie.
14:27 15 Dec
Finala Mondialului Cluburilor va fi intre Real Madrid si Kashima Antlers

Pentru locul 3 se vor duela Atletico Nacional si Club America
11:46 15 Dec

Club America 0-2 Real Madrid

Min 90 - GOOOL Real | Ronaldo inchide tabela si Real Madrid va juca finala Mondialului Cluburilor

Min 65 - Ocazie imensa ratata de Cristiano. Lovitura sa de cap, din apropiere, sare ca din coltul mesei. Ronaldo avea toata poarta goala in fata

Min 45 - GOOOL Real | Benzema deschide scorul in chiar ultimele secunde ale primei reprize

Min 33 - GOL ANULAT Realului. Ronaldo a sutat in zid din lovitura libera, mingea a revenit la el, iar acesta a trimis din nou, cu stangul. In drumul catre poarta, mingea a fost deviata de un fotbalist aflat in afara jocului