Nu i-a mai mers ca pe roate! Marinescu a fost departe de victorie la Monza! Cauciucurile i-au facut din nou probleme! VIDEO

Data publicarii: Sambata 29 Septembrie 2012, 18:41
Data actualizarii: Sambata 29 Septembrie 2012, 18:42

Ultima cursa din Formula 2, de la Monza, va fi IN DIRECT la Sport.ro si pe www.voyo.ro, duminica, de la ora 16:00.

Monza a fost cea mai nebuna cursa din 2012 pentru Mihai Marinescu. Anul trecut a castigat aici prima cursa. Acum a plecat de pe 7, putea sa treaca pe un loc de podium, dar a terminat pana la urma pe 6, pe circuitul lui preferat.

Pneurile au fost de vina, iar romanul s-a chinuit sa tina bolidul pe pista. N-a fost singura dezamagire. Si liderul din clasament, Luciano Bacheta, a ratat sansa sa devina campion cu o etapa inainte de final.

Un elvetian de numai 15 ani, Tuscher, i-a luat fata si a obtinut a doua victorie din cariera. Marinescu isi poate lua revansa si poate incheia campionatul cu o victorie, duminica, in direct la Sport.ro si pe www.voyo.ro, de la ora 16.00.