Mihai Marinescu a terminat pe 5 la Spa Francorchamps!

Mihai Marinescu Formula 2
Data publicarii: Duminica 26 Iunie 2011, 19:20
Data actualizarii: Duminica 26 Iunie 2011, 19:23

Mihai Marinescu n-a dat lovitura nici din a doua incercare la Spa Francorchamps, insa a reusit totusi o performanta

Plecat de pe pozitia a 12-a, romanul a terminat cursa din Belgia pe locul 5. Castigator a fost italianul Bortolotti, care a devenit noul lider la general.

Mihai Marinescu a fost la un pas sa termine pe podium cea de-a doua cursa de la Spa Francorchamps. Timpul din calificari a contat insa enorm. Aruncat pe locul 12 pe grila de start, Marinescu a reusit totusi o cursa frumoasa. Romanul a terminat pe 5, cu trei locuri mai sus decat in prima zi, cand a incheiat pe 8.

Singurul roman din Formula 2 e pe locul 7 in clasamentul general si se pregateste de urmatoarea etapa - a patra a sezonului, saptamana viitoare la Nurburgring, in Germania.