VIDEO | Șumudică n-a mai rezistat! Deac, scos de pe teren la scurt timp după ce a ratat un penalty

Data publicarii: Joi 26 August 2021, 23:22
Data actualizarii: Joi 26 August 2021, 23:39

Încă o noapte neagră pentru CFR Cluj în preliminariile Europa League!

Campioana CFR Cluj a început prost returul cu Steaua Roșie, iar în minutul patru, oaspeții conduceau cu 1-0, după o lovitură de pedeapsă oferită ușor de arbitrul Michael Oliver.

CFR a restabilit egalitatea, prin Debeljuh, în minutul 34. Steaua Roșie avea însă să mai marcheze o dată, după o gafă de proporții comisă de Bălgrădean, intrat pe teren în startul reprizei secunde.

Ardelenii puteau restabili din nou egalitatea, în minutul 62, după ce arbitrul a arătat punctul cu var în urma unui fault în careu, la Debeljuh. Deac a executat însă prost, iar portarul oaspeților a respins balonul.

Supărat de execuția slabă a jucătorului său, Marius Șumudică l-a înlocuit pe Deac patru minute mai târziu, în locul său fiind trimis Chipciu.