VIDEO Dica si Iacob, lectie pentru Dinamo: Panathinaikos e lider!

Autor: Sport.ro
Duminica 13 Decembrie 2009, 13:00

Fostii stelisti Dica si Iacob i-au oferit o lectie lui Dinamo despre cum sa NU joace cu Panathinaikos in meciul decisiv din Europa League!

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Victoras Iacob a fost titular in meciul pierdut cu Panathinaikos! Dica a intrat pe final de meci, insa  nu si-a putut salva echipa!

Panathinaikos Atena a castigat, sambata, cu scorul de 1-0 (0-0), partida sustinuta in deplasare in fata echipei Iraklis Salonic. Unicul gol al meciului a fost marcat de Ninins, in minutul 74.

Antrenorul Nikos Nioplias a inceput partida in urmatoarea formula: Tzorvas - Kant, Biarsmir, Vyntra, Spyropoulos, Katsouranis, Gilberto, Karagkounis, Ninis, Rukavina, Cisse.

Partida Panathinaikos Atena - Dinamo, din cadrul grupei F a Ligii Europa, se va disputa, in data de 16 decembrie, pe stadionul OACA Spiros Louis, din Atena. Dinamo a fost invinsa de Panathinaikos in etapa a II-a, pe teren propriu, cu scorul de 1-0. Pentru a se califica in "16"-imile competitiei, Dinamo trebuie sa invinga la Atena cu orice scor, exceptand 1-0.

FULLSCREEN
  • /
Cum ajunge Firea din Voluntari la primărie în doar 20 de minute, luni, prin trafic infernal