Wisla Cracovia Europa League Fulham Odense Twente Enschede Europa League
Data publicarii: Joi 15 Decembrie 2011, 14:07
Data actualizarii: Joi 15 Decembrie 2011, 15:23

Scene emotionante aseara in Europa League. O echipa a prins primavara europeana cand nimeni nu mai credea ca asa ceva este posibil.

Wisla Cracovia avea nevoie de o victorie aseara cu Twente, sperand ca Fulham va scoate cel mult un egal cu Odense.

Evolutia celor 90 de minute a fost dramatica in Grupa K:

Min 12. WISLA 1-0 TWENTE | Wisla marca pentru 1-0 prin Gargula, iar polonezii erau calificati la acest scor.
Min 27. FULHAM 1-0 ODENSE | Dempsey inscria pentru 1-0 in fata lui Odense si Fulham prindea primavara.
Min 31. FULHAM 2-0 ODENSE | Frei reusea golul 2 al lui Fulham cu Odense. 2-0 era scorul pe tabela si sperantele Wislei erau distruse.
Min 40. WISLA 1-1 TWENTE | Twente a lovit la Cracovia prin de Jong, scorul era 1-1 si totul se terminase in acel moment. Fulham nu mai avea emotii privind calificarea alaturi de Twente.
Min 46. WISLA 2-1 TWENTE | Wisla a reusiT sa inscrie inca o data, conducea cu 2-1, insa acest scor nu era de ajuns.
Min 64. FULHAM 2-1 ODENSE | O veste buna venea din Anglia pentru Wisla. Odense reusea sa inscrie prin Andreasen, insa mai era nevoie de un gol pentru ca polonezii sa sarbatoreasca.
Min 90. FULHAM 2-2 ODENSE | In acest moment, jucatorii Wislei se duceau la dusuri in lacrimi, fara sperante ca la Fulham se poate intampla o minune. Fall a lovit in minutul 90 pentru Odense in Anglia si Fulham a picat pe 3, eliminata din competitie.