Vaslui, eliminata din Europa League: Zurich 2-0 Vaslui! Cerniauskas si Sanmartean s-au accidentat! Vezi aici rezumatul!

Data publicarii: Miercuri 14 Decembrie 2011, 21:51
Data actualizarii: Miercuri 14 Decembrie 2011, 23:23

Vaslui nu a reusit minunea in Elvetia. Moldovenii au fost invinsi de o echipa fara miza. Absenta lui Wesley a contat enorm, in conditiile in care Yerro Bello nu a reusit sa isi creeze nicio ocazie de gol.

'83: «» Iese Chermiti, intra Drmic

'81: Adailton centreaza de pe partea dreapta, Gerlem reia cu capul din 8 metri, insa mingea nu ii poate pune probleme lui Guatelli

'79: «» Iese Jovanovic, intra Buhaescu

'69: GOL Zurich: Margairaz suteaza cu efect, in vinclu, de la marginea careului, Puia nu are nicio reactie

'62: «» Iese Djurici, intra Nikci

'61: Adailton suteaza de la 25 de metri, mingea se duce putin pe langa poarta

'54: Lazio o conduce pe Sporting cu 2-0. Vaslui este obligata sa castige!

'54: Pavlovici reia cu capul din 8 metri, Guatelli respinge cu dificultate

'53: «» Iese Sanmartean, intra Gerlem

'48: Mehmedi suteaza de la marginea careului, retine Puia

'45: PAUZA! Vasluienii au inceput timid si le-au oferit elvetienilor multe spatii in debutul meciului. Margairaz a ratat cea mai mare ocazie a lui Zurich in minutul 11. Cerniauskas s-a accidentat in minutul 31 si a fost schimbat. Sanmartean a acuzat si el probleme dupa un contact cu Margairaz si este posibil sa nu poata duce meciul pana la capat. Yerro Bello a aratat ca nu este intr-o forma prea buna, insa FC Vaslui este obligata sa inscrie in repriza a doua, in conditiile in care Lazio o conduce pe Sporting cu 1-0.

'44: Puia le da emotii coechipierilor cu o iesire nesigura

'42: Vesti proaste de pe Olimpico: Lazio conduce cu 1-0! Vaslui este in acest moment pe locul 3 in grupa.

'40: Farkas intervine excelent si isi salveaza echipa de la o faza dificila

'38: Beda respinge in corner din fata lui Bello

'37: Sanmartean se resimte dupa un duel cu Margairaz si are nevoie de ingrijiri medicale

'36: Puia are doua interventii bune la interval de doua minute

'34: ... Gladston vede galbenul

'32: «» Iese Cerniauskas, intra Puia

'31: Ce ghinion! Portarul Cerniauskas acuza o accidentare; Puia iese la incalzire/

'28: Adailton scapa pe partea dreapta, insa nu are cui pasa in careul elvetienilor; Hizo le striga jucatorilor, de pe margine, sa urce mai mult la astfel de faze.

'20: Bello scapa spre poarta elvetienilor, intra in careu si suteaza din unghi, in plasa laterala

'18: Milanov centreaza in fata portii, insa nu este nimeni in centrul careului pentru a relua

'15: Vasluienii au inceput partida destul de timid si nu au reusit sa isi creeze nicio ocazie pana acum. Chiar daca nu au nicio miza, elvetienii pun presiune mare asupra portii lui Cerniauskas.

'14: Mehmedi suteaza peste poarta de la marginea careului

'11: Cea mai mare ocazie de pana acum: Margairaz primeste mingea in careul vasluienilor, preia pe piept si suteaza din 7 metri, mingea nu prinde, insa, spatiul portii;

'9: Chermiti inscrie in poarta lui Cerniauskas, insa jocul fusese oprit pentru pozitie de ofsaid

'5: Sanmartean incearca o pasa pe culoar pentru Bello, mingea este insa interceptata de fundasii lui Zurich

'1: A inceput partida de la Zurich. Sunt putini spectatori in tribune si asta pentru ca elvetienii nu mai au nicio sansa de calificare

Rezerve:
Zurich: 1. Leoni, 11.Nikic, 15.Buff, 21.Barmettler, 24.Brunner, 27.Schonbachler, 31.Drmic
Vaslui: 22.Puia, 27.Luz, 5.Zmeu, 30.Costin, 8.Gheorghiu, 25.Willian Gerlem, 88.Buhaescu

Sursa foto: uefa.com