Gasca nebuna din Vaslui se intoarce in tara sa lupte pentru TITLU! Hizo si Adailton, in lacrimi dupa esecul din Elvetia:

Europa League
Data publicarii: Miercuri 14 Decembrie 2011, 22:51
Data actualizarii: Miercuri 14 Decembrie 2011, 22:51

FC Zurich 2-0 Vaslui | Moldovenii au parasit competitia suparati din cauza ghinioanelor de care au avut parte

"Tot norocul pe care l-am avut in aceasta competitie s-a transformat in esecuri cand ne asteptam mai putin. Din pacate, pentru noi s-au adunat toate in aceasta ultima etapa. Pe langa cei suspendati si accidentati, au mai aparut si accidentarile lui Cerniauskas si Sanmartean.

Sanmartean avea glezna umflata, nu credeam sa avem aceste probleme medicale. Forta nostra de atac a scazut foarte mult, neputandu-se baza pe Wesley, Sanmartean sau Temwanjera. Este dezamagitor ca nu ne-am calificat, am avut un parcurs bun, dar putea fi unul si mai bun", a spus Hizo dupa meciul cu FC Zurich, din ultima etapa a grupei D a Ligii Europa.

"Dupa iesirea lui Sanmartean, am reusit sa echilibram jocul, iar primul gol a venit intr-un moment bun pentru noi. Am suferit pe faza de atac. Nu pot fi suparat pe echipa, in aceasta competitie am facut 6 puncte, ceea ce este foarte bine. Primul gol l-am primit intr-o faza stupida, mingea era la noi, iar Gerlem a gresit inexplicabil intr-un moment in care amenintam poarta adversa", a precizat Viorel Hizo.

"Cred ca a fost ghinion, pentru ca am primit gol la o faza care nu anunta nimic. Este greu, pentru ca noi credeam ca putem merge mai departe. Am crezut, dar in prima repriza nu am jucat bine. I-am lasat pe cei de la FC Zurich sa puna presiune, dar in repriza a doua ne-am revenit, am facut presing, am avut 2-3 ocazii bune. Suntem suparati, mi-e greu sa vorbesc despre meci.

Ne vom concentra pe meciurile din campionat acum ca am iesit din Liga Europa. Cred ca am avut o prestatie buna per total, am facut sase puncte in grupa si aceasta va fi o experienta foarte importanta pentru toata lumea", a spus jucatorul.