Un oficial al Stelei, acuzat ca l-a scuipat pe arbitru! Steaua risca suspendarea terenului!

Steaua Napoli Europa League
Data publicarii: Joi 30 Septembrie 2010, 23:03
Data actualizarii: Joi 30 Septembrie 2010, 23:13

Arbitrul polonez care a furat victoria Stelei cu Napoli, 3-3, acuza ca ar fi fost scuipat de un oficial stelist.

Un oficial al Stelei e acuzat ca la finalul meciului l-ar fi scuipat pe Marcin Borski, arbitrul partidei cu Napoli.

In acest caz, UEFA ar putea interveni si ar putea suspenda terenul Stelei pentru urmatorul sau urmatoarele meciuri din Europa League.

Tot scandalul a izbucnit la finalul meciului. Arbitrul de rezerva a aratat 4 minute de prelungire, iar polonezul Marcin Borski a uitat sa mai fluiere finalul partidei pana cand Napoli a egalat. Asta s-a intamplat in MINUTUL 98.

Scandalizati de acest moment incredibil, jucatorii si oficialii de pe banca Stelei s-au indreptat spre arbitrul dupa fluierul final. Vezi aici golul care a inghetat Ghencea in minutul 98.